Vyhľadávanie:

Chlapci z Podolínca opäť víťazne

Chlapci z Podolínca opäť víťazne

V priebehu dvoch rokov si už po piaty raz zmerali sily na ľade v Steel aréne chlapci z Detského domova sv. Klementa Hofbauera v Podolínci s hokejovým výberom z Vedenia USSK. Jedine v prvom z doterajších vzájomných stretnutí sa z víťazstva tešili domáci rekreační hokejisti z radov manažérov, z ďalších štyroch vyšli víťazne mladí hráči z Podolínca. V nedeľu 18. novembra vyhrali tesne o gól 8:7. Možno aj preto, že hostitelia nehrali v kompletnom zložení a viazla im súhra.

Chlapcov z Podolínca, ktorých prišli povzbudiť aj ich rovesníci z detských domovov v Podolínci i z Uralskej ulice v Košiciach, nevyviedol z miery ani vedúci gól domácich. Svojou rýchlosťou, dravosťou a nesmiernou túžbou po víťazstve chlapci z Podolínca dokázali otočiť stav a v polovici druhej tretiny už viedli rozdielom piatich gólov vysoko 6:1. Až za tohto stavu domáci prepli na vyššie obrátky a v dvanástej minúte záverečnej tretiny bolo vyrovnané 6:6. V dramatickom závere sa útoky striedali na obidvoch stranách a minútu pred koncom strhli hostia víťazov na svoju stranu. Autormi gólov domáceho celku boli Matúš Maďar 3, Juraj Mondík, Július Lang junior, Vladimír Kokarda a Imrich Šoltés, za víťazov skórovali Adam Bíly a Miroslav Horváth po 2, Marián Propper, Štefan Straka, Erik Polhoš a Eduard Ferencko po 1.

Po stretnutí mali nielen hráči z detského domova v Podolínci, ale aj ich rovesníci, ktorí ich prišli povzbudiť, radosť z toho, že mohli byť v hľadisku Steel arény účastníkmi hokejového extraligového zápasu medzi vicemajstrom z HC Košice a nováčikom z Piešťan.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...