KONTAKT  |    _eng _sk

Chodníkom škriatka Mikluša
           Pridané: 13.11.2019
Autor: Eva DUČAIOVÁ
Kategória: 12/2019

Tip na víkend

Nad malou obcou Miklušovce sa týčia Miklušovské skaly. Aktivisti z obce oživili miestnu povesť a ku skalám vybudovali Rozprávkový chodník škriatka Mikluša. Do Miklušoviec sa dostaneme najlepšie autom cez Kysak a Sedlice. Chodník sa začína priamo pri štátnej ceste pri poslednej zastávke SAD v obci smerom do Klenova (možnosť odstaviť 2-3 autá).

Chodník najprv strmo stúpa lesom, ale pri čítaní tabuliek s príbehom povesti máme dosť možností vydýchať sa. Prechádzame okrajom lúky a na jej hornom konci nás na okraji lesa privíta líštička Evička, ktorá nám ukáže priamu cestu ku skalám. Tam už sedí a čaká škriatok Mikluš. V povesti hrá, popri horárovej dcére Zuzke, veľmi dôležitú úlohu. Prejdeme po celom páse skál a užijeme si výhľady. Na konci skalného úseku sa ešte môžeme pohojdať na závesnej hojdačke a v pavučine sa dozvedieť, ako môžeme pomôcť lesu. Na záver si môžeme vybrať, či sa do obce vrátime doľava dolinou okolo rybníka (upravené ohnisko) alebo zabočíme doprava a vydáme sa zážitkovou časťou chodníka, kde si otestujeme náš zrak, sluch, či hmat.

Celý chodník má dĺžku približne 4,5 km a je mimoriadne vhodný najmä pre rodiny s deťmi na obdobie krátkych dní jesene a zimy.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu