KONTAKT  |    _eng _sk

Choďte na preventívnu prehliadku k svojmu zubárovi
           Pridané: 28.03.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 13/2005

Veľké zmeny v súvislosti so šesticou zákonov z dielne Ministerstva zdravotníctva SR sa ešte koncom vlaňajška očakávali aj v stomatológii. Diskutovalo sa najmä o priamych platbách pacientov za všetky výkony. To by síce prinieslo zdravotníctvu približne 2 miliardy korún, no otáznym ostával zdravotný stav chrupu Slovákov.

Podľa odborníkov nie je najlepší a prípadné platenie za každé ošetrenie a zásah stomatológa by ho podstatne zhoršil. Zákon vstúpil do platnosti 1. januára tohto roku, no žiadne prevratné zmeny nepriniesol. "Zatiaľ je to naozaj tak," konštatuje primár stomatologického oddelenia polikliniky Nemocnice Košice-Šaca, 1. súkromnej nemocnice vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice Peter Novotný. "No k nejakým zmenám predsa len došlo. Najpodstatnejšou je, že v priebehu tohto roka by mal každý absolvovať u svojho zubného lekára preventívnu prehliadku. Ak tak urobí, bude mať na budúci rok hradenú stomatologickú zdravotnícku starostlivosť po starom, samozrejme, tak ako doteraz, aj za osobnej spoluúčasti."

Ak nám ide o zdravie a nechceme zbytočne načierať hlboko do peňaženky mali by sme sa teda k zubárovi vybrať čo najskôr. Každý pri preventívnej prehliadke podpíše formulár, ktorý potom stomatológ "posunie" príslušnej zdravotnej poisťovni. Poisťovňa tak získa presný prehľad o tom, kto preventívnu prehliadku absolvoval a kto nie. Podľa toho bude lekárom za ich výkony uhrádzať platby.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu