KONTAKT  |    _eng _sk

„Chopte sa každej príležitosti, za nimi prichádzajú nové výzvy...“
           Pridané: 17.07.2017
Autor: -c-
Kategória: Sekcie správ

V spoločnosti U. S. Steel Košice sa začal sedemnásty ročník letnej stáže

Už po sedemnásty raz sa v spoločnosti U. S. Steel Košice začala  letná stáž, na ktorej sa počas prázdnin, od 1. júla do 31. augusta 2017, zúčastňuje dovedna štyridsaťtri študentov vysokých škôl a univerzít zo Slovenska i zo zahraničia. Na budúcich hutníkov, strojárov, ekonómov, elektrotechnikov, informatikov, či energetikov, približne polovica z nich absolvovala v podniku už prvý ročník celoročnej praxe, čaká osem týždňov spoznávania fabriky, zapájania sa do riešenia projektov priamo vo výrobe alebo na pracoviskách odborných útvarov, ale aj nadobúdania manažérskych a prezentačných zručností počas tréningov zameraných na osobný rozvoj kľúčových kompetencií.

V pondelok 3. júla 2017 privítali stážistov na pôde U. S. Steel Košice v šikmej zasadačke prezident košickej oceliarne Scott Buckiso, viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák i riaditeľ pre nábor a výber Ľubomír Gromoš.

„Tí z vás, ktorí ste sa zúčastnili na celoročnej praxi buďte kolegiálni s tými, čo prišli na stáž po prvý raz. Očakávame, že sa s nimi podelíte o informácie i skúsenosti, ktoré ste tu nadobudli. Rozširujte ich medzi ostatných,“ ­požiadal budúcich mladých lídrov vo svojom úvodnom vstupe prezident hneď po tom, čo sa každý zo študentov predstavil a prezradil čo to o svojich očakávaniach. 

Scott Buckiso sa zároveň dopredu poďakoval všetkým mentorom, ktorí budú vo fabrike študentov počas letnej stáže viesť. „Ak by ste mali pocit, že čokoľvek z vašich očakávaní sa nenapĺňa a chceli by ste sa dozvedieť  aj niečo viac, určite sa ich na to spýtajte. Poradia vám, pomôžu,“ vyzval stážistov. Ich pozornosť tiež upriamil na proces transformácie Carnegie, naša cesta a odporučil im, aby sa o tento proces živo zaujímali a zapájala si doňho, pretože im to v budúcej pracovnej kariére, či už v U. S. Steel Košice alebo v inej spoločnosti, určite pomôže. „Majte oči otvorené a stále sa pýtajte. A keď si myslíte, že niektoré veci sa dajú robiť inak, bez obáv nám to povedzte. Vaše nápady a myšlienky sú pre nás veľmi dôležité, pretože nikto z nás nevie všetko. Ak sa chceme posúvať dopredu, musíme počúvať aj mladých,“ poznamenal prezident a dodal, že  firma potrebuje mladých lídrov. „Máte pred sebou obrovskú príležitosť, využite ju. Chopte sa každej príležitosti, za nimi prichádzajú nové výzvy...“

Program letnej stáže , ktorý pripravil tím útvaru generálneho manažéra pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov, má aj v tomto roku osvedčený scenár.  Stážisti budú tri dni v týždni pracovať pod vedením skúsených mentorov v pridelených divíznych závodoch, dcérskych spoločnostiach a odborných útvarov a zapájať sa do riešenia pridelených úloh, zvyšné dva dni budú venované tréningu manažérskych zručností. Nové skúsenosti a nadobudnuté praktické vedomosti zúročia na záver  stáže aj pri riešení prípadovej štúdie, ktorá bude mať súťažný charakter.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...