KONTAKT  |    _eng _sk

Christian Korn viceprezidentom USSK pre predaj a marketing
           Pridané: 16.07.2012
Autor: -r-
Kategória: 14/2012

Novým viceprezidentom U. S. Steel Košice pre predaj a marketing sa stal Christian Korn. Na tomto poste nahradil s účinnosťou od 1. júla 2012 Roberta J. Beltza, ktorý sa po takmer dva a pol ročnom pôsobení v Košiciach vracia späť do USA, kde bude plniť nové pracovné úlohy. Jeho nástupca je zodpovedný za riadenie obchodných aktivít európskej divízie United States Steel Corporation. "Christian disponuje rozsiahlymi a hlbokými znalosťami z oceliarskeho priemyslu a trhových podmienok v Európe," uviedol na margo nového viceprezidenta pre predaj a marketing prezident USSK David J. Rintoul. Ako ďalej dodal, "jeho silná orientácia na výsledky a predchádzajúce skúsenosti pomôžu dosiahnuť náš spoločný cieľ- poskytovať našim zákazníkom produkty a služby najvyššej kvality."

Christian Korn prináša do U. S. Steel Košice bohaté skúsenosti z oceliarskeho prostredia. Kariéru začal v roku 1982 v spoločnosti Saint Gobain, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou stavebného materiálu. Odborné vedomosti si prehlboval od roku 1988 v spoločnosti Usinor (v súčasnosti Arcelor Mittal), kde zastával viacero zodpovedných pozícií, počnúc riaditeľom predaja, až po šéfa servisného strediska v Nemecku a neskôr i vo Francúzsku.

V roku 2002 sa stal riaditeľom prevádzky ThyssenKrupp Stahl Service Center Gmbh v Langenfelde v Nemecku. V jeho pôsobnosti bolo riadenie obchodnej skupiny, ktorá mala na starosti trhy v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Poľsku a východnej Európe. V roku 2009 sa pripojil k firme Essar Steel Europe, kde bol zodpovedný za vytvorenie a rozvoj európskej divízie predaja.

Absolvoval univerzitu v Tübingene, na ktorej sa špecializoval na nemecké právo. Promoval v roku 1979 a v roku 1982 úspešne zložil skúšky do advokátskej komory. Neskôr študoval aj obchodnú administratívu na Vysokej škole svetového obchodu vo Viedni.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu