KONTAKT  |    _eng _sk

Chýbajú odborníci
           Pridané: 03.12.2007
Autor: Marián HUTŇAN
Kategória: 48/2007

SR spĺňa podľa poradcu Medzinárodného menového fondu (MMF) Biswajita Banerjeeho požiadavky MMF v oblasti životného prostredia, adaptácie meny euro, pracovného trhu a konkurenčného prostredia. "Ste na dobrej ceste," povedal zástupcom najvýznamnejších firiem z Košíc v piatok, 23. novembra, pri okrúhlom stole v rámci diskusie o hodnotiacom procese MMF v SR, ktorý spolu s Americkou obchodnou komorou v SR (AmCham) pripravila firma Novitech Košice.

"Všeobecná prognóza ďalšieho vývoja u vás je veľmi pozitívna. Máte veľmi dobrý, silný ekonomický rast, musíte však splniť podmienky na zavedenie eura a udržať výkonnosť ekonomiky. Finančná politika a rozpočtové kritériá sú flexibilné, dobré a zlepšujú sa. No treba zaistiť, aby trh s pracovnou silou nebol rigídny, aby priťahoval investície, čím by sa vytvárali možnosti pre nové pracovné príležitosti," povedal pre Oceľ východu B. Banerjee. Z diskusie s podnikateľmi si odnáša mnoho poznatkov. "Vo vašom regióne existuje potreba vytvárať pracovné príležitosti, aby ľudia, ktorí v ňom vyrastajú, mali záujem tu zostať. To je problém, ktorý sa nedá vyriešiť zo dňa na deň. Treba identifikovať tie faktory, ktoré treba zaviesť ako prvé," dodal.

Zástupcovia členských firiem AmCham poukazovali najmä na medziregionálne rozdiely v SR, na menej rozvinutú infraštruktúru na východe Slovenska, hlavne absenciu diaľnic, znižujúcu sa ponuku vysokokvalifikovaných odborníkov na trhu práce a nízky počet študentov stredných priemyselných a odborných škôl a učilíšť.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu