KONTAKT  |    _eng _sk

Cieľom je záchrana hokeja v Košiciach
           Pridané: 12.08.2020
Autor: -ak-
Kategória: 13/2020

Generálnym sponzorom naďalej ostáva U. S. Steel Košice

Srdce hokejového fanúšika zabolelo, keď pre pandémiu koronavírusu predčasne ukončili tipsportligovú sezónu 2019/2020 a začali sa zbierať mračná nad osudom košického hokeja v dôsledku čoraz ťažšej finančnej situácie. Klub HC Košice prišiel o viac ako 70 percent svojich príjmov a od apríla sa snažil oslovením podnikateľského sektora, hokejového zväzu a komunity získať prostriedky na záchranu košického hokeja. Zriadil aj verejnú zbierku formou transparentného účtu.

V tejto nelichotivej situácii podala pomocnú ruku spoločnosť U. S. Steel Košice, ktorá podporuje profesionálny i mládežnícky šport a verejné športové akcie v regióne od svojho príchodu v roku 2000. V sezóne 2020/2021 podporí klub sumou 860 000 eur. „Spoločnosť U. S. Steel Košice opäť raz ukázala svoje veľké srdce a záujem o podporu hokeja a hokejovej komunity v Košiciach, za čo jej úprimne ďakujem. Podpora od nášho generálneho partnera nám pomôže odohrať sezónu, ktorej cieľom bude zachrániť hokej v Košiciach. Tomu prispôsobíme všetky aspekty nášho fungovania. Oslovíme ďalších potenciálnych partnerov s ponukou na spoluprácu a veríme, že sa nám podarí získať ďalších podporovateľov,“ povedal prezident klubu Július Lang.

Dlh košického klubu sa vyšplhal na sumu okolo 330 000 EUR. V HC Košice je v nižších kategóriách registrovaných okolo 300 mladých hokejistov, na ktoré klub prispieva na sezónu 650 000 EUR. Zloženie kádra preto bude prispôsobené aktuálnemu rozpočtu, ktorý bude v porovnaní s minulou sezónou tretinový. Konkrétne mená klub oznámi po podpise zmlúv.

Metropolitný hokejový klub sa rozhodol v polovici augusta usporiadať v Košiciach Tryout. Jeho úlohou a hlavným cieľom bude dať príležitosť všetkým záujemcom o miesto v zostave oceliarov. Jan Šťastný, športový riaditeľ a šéftréner mládeže HC Košice: "Cieľom Tryoutu je dať šancu všetkým hráčom, pre ktorých by bolo cťou a privilégiom obliecť si dres HC Košice. Pre hráčov je pripravený 3-dňový program, v ktorom budeme počet účastníkov postupne znižovať." Šancu v zostave by tak pravidelne mohli dostávať mladí hráči, starší odchovanci a ambiciózni hráči, ktorých hlavnou motiváciou by mala byť chuť niečo v Košiciach ukázať.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...