Vyhľadávanie:

Jedno pribudne aj v obci Hrašovík

Jedno pribudne aj v obci Hrašovík

Miesto športu, hier a oddychu

Spoločne pre región je program, ktorým U. S. Steel Košice v spolupráci s Karpatskou nadáciou už od roku 2007 podporujú lokálne projekty s aktívnou účasťou zamestnancov USSK. V máji bolo zverejnených šesť projektov, ktoré získali finančnú podporu v tomto roku. Písali sme o nich v č. 10 Ocele východu. Napriek obmedzeniam kvôli pandémii koronavírusu COVID-19 väčšina organizácií už začala s realizáciou projektov. Zámerom v obci Hrašovík bolo spojiť miestnu komunitu pri revitalizácii ihriska. Cieľ bol jasný: zlepšiť podmienky pre bezpečné športovanie, hry a relax tak obyvateľov, ako aj rodinných príslušníkov a návštevníkov obce.

Projekt si rozdelili na dve časti. Najskôr bolo potrebné odstrániť staré oplotenie a plochu pôvodného ihriska vykosiť. Následne vysúťažená firma začiatkom júla upravila a vyasfaltovala plochu športoviska. Druhou časťou projektu je svojpomocné osadenie oplotenia. Grant z programu Spoločne pre región vo výške 2500 eur poslúžil najmä na zakúpenie materiálu. „Ako prvé sme objednali a zakúpili drevené dosky na mantinel, ktorý vybudujeme okolo športoviska vo výške 1 m. Po dodaní ostatného materiálu na oplotenie začneme s betónovaním stĺpikov a montovaním mantinelu. Následne upevníme pletivo. V poslednej  časti prác osadíme stĺpy osvetlenia s lampami,“ upresnila postup prác starostka obce Renáta Demková. „Do projektu sa nám podarilo získať aj miestneho podnikateľa, ktorý ako svoj vklad poskytol odborné práce a stroje pri povrchovej úprave dreva,“ doplnila starostka.

Do pracovných brigád počas niekoľkých sobôt a popoludní sa aktívne zapojili aj zamestnanci U. S. Steel Košice Branislav Magic a Peter Ujházi. „Po vysušení surových dosák sme začali s nátermi proti škodcom a plesni. Tretí náter urobíme už na mieste po namontovaní mantinelu okolo plochy športoviska,“ povedal Braňo Magic, ktorý sa pravidelne zapája aj do dobrovoľníckych dní USSK.      

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...