KONTAKT  |    _eng _sk

Čierne skládky
           Pridané: 28.09.2009
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 39/2009

Rozrástli sa ako huby po daždi. Nestvorila ich však príroda, ale ľudská ľahostajnosť, pohodlnosť. Niektoré si ani nevšimnete. Skrývajú sa v krovinách, vo vysokej tráve. No nepotrvá dlho a neskorá jeseň ich odhalí v "plnej kráse". Lístie opadá, zelený porast zredne a budeme ich mať ako na dlani. Čierne skládky.

V okolí areálu našej spoločnosti, blízko oplotenia, sme ich pred časom, spolu s ekológmi z útvaru GM pre environment, objavili hneď niekoľko. Staré pneumatiky najrôznejších značiek a veľkostí, všakovaké rúry, nespočetné množstvá plastových fliaš vo vreciach, no i len tak, nahádzaných na kopách, staré železo, sutiny po búračkách, kopce z neurčitých, kedysi sypkých materiálov, gumové dopravné pásy, plastové vrecia... Ak by sme chceli spísať zoznam nepotrebných vecí, ktorých sa ktosi takto zbavil, povedzme to rovno, nezákonným spôsobom, bol by poriadne dlhý. Vinníka niet. Kým ho neprichytíte priamo pri čine a nemáte dôkazy, je len jediná možnosť ako sa nechcenej hromady kadečoho zbaviť. Odpratať ju na vlastné náklady. A keďže sa čierna skládka nachádza na vašom území, vy to aj urobiť jednoducho musíte. Na to je zákon.

Čierne skládky i náznaky ich zakladania sme objavili v blízkosti brán číslo jeden, tri, štyri i sedem, pri centrálnom prekladisku rúd, neďaleko šachty D1, ale aj na iných miestach. Viete o nejakých ďalších? Zavolajte nám do redakcie... Touto problematikou, ktorú U. S. Steel Košice prostredníctvom kompetentných z útvaru GM pre environment bude riešiť s príslušnými divíznymi závodmi alebo s orgánmi štátnej správy, sa budeme v niektorom z budúcich vydaní Ocele východu ešte zaoberať.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu