KONTAKT  |    _eng _sk

Company Day v Brne
           Pridané: 02.11.2018
Autor: -zb-
Kategória: 10/2018

Jubilejný strojársky veľtrh pripomenul česko-slovenskú históriu i priemyslené legendy

Obchodníci košickej oceliarne využili jubilejný 60. ročník Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne na tradičné stretnutie so širokým spektrom významných zákazníkov. V moravskej metropole sa 1. októbra stretli na Company Day so 130 zákazníkmi zo všetkých oblastí priemyslu, ktorí reprezentovali 59 obchodných firiem, najmä z Českej republiky, ale aj ďalších krajín. Pozdravil ich prezident U. S. Steel Košice James Bruno i viceprezidenti pre predaj a marketing Christian Korn, pre IT Richard Shank, pre vonkajašie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslav Kiraľvarga, pre inžinierske činnosti a inovácie David Hathaway, pre financovanie Silvia Gaálová, asistentka generálneho právneho zástupcu USSK Marianne Slivková i ďalší manažéri obchodného úseku a inžinieringu.

„Zvolili sme opäť formu pracovno-spoločenského stretnutia, kde na rozdiel od tradičnej prezentácie vo výstavnom stánku vieme so súčasnými alebo potenciálnymi obchodnými partnermi komunikovať oveľa efektívnejšie a cielenejšie,“ skonštatoval po veľtrhu generálny manažér pre riadenie výnosov Igor Presalovič. „Pozvali sme reprezentantov automobilového i stavebného priemyslu, výrobcov bielej techniky, elektrotechnického sektora, obalových materiálov, distribútorov i konečných používateľov.  Hovorilo sa o aktuálnych  témach, o konkrétnych obchodných vzťahoch i budúcej spolupráci. Podobným spôsobom sa budeme prezentovať koncom októbra v nemeckom Hannoveri na  výstave  EuroBLECH.“

Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne sa v tomto roku konal už po šesťdesiaty raz. Najvýznamnejší priemyslový veľtrh v strednej Európe, na ktorom sú zastúpené kľúčové oblasti strojárske a elektrotechnického priemyslu, bol v tomto roku od 1. do 5. októbra. Otvorili ho predsedovia vlád a ministri hospodárstva Česka a Slovenska. Hlavnou témou bol Priemysel 4.0, teda odbory digitalizácia, robotizácia a automatizácia. Partnerskou krajinou sa stalo Slovensko, čo akcentovalo spoločnú česko-slovenskú históriu veľtrhu, ale aj sté výročie vzniku Československej republiky. Medzi 1650 firmami bolo 70 vystavovateľov zo Slovenska. Naša krajina mala zastúpenie aj v retrospektívnej výstave 100ries – Československé priemyslové legendy, ktorá predstavila stovku príbehov ikonických výrobkov, slávnych značiek a významných osobností spojených s históriou veľtrhu.                               

 

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá