Vyhľadávanie:

Ďakovali darcom krvi

Ďakovali darcom krvi

Slávnostné stretnutie pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi, ktorý si na podnet Svetovej zdravotníckej organizácie pripomíname od roku 2005 14. júna a ktorý je predovšetkým oslavou a poďakovaním bezpríspevkovým darcom krvi za ich ochotu prispieť k humanite a zachrániť ľudský život, Slovenský Červený kríž Územný spolok Košice - mesto usporiadal včera, 16. júna popoludní, v obradnej sieni MČ Košice- Staré mesto slávnostné stretnutie darcov krvi a dobrovoľníkov. Na slávnosti, za početnej účasti železiarov, bol prítomný aj viceprezident U. S. Steel Košice pre ľudské zdroje Martin Pitorák.

V tomto roku, informovala riaditeľka SČK ÚzS Košice - mesto Lucia Cangárová, zdravotníci realizovali viac ako 19 240 bezpríspevkových odberov krvi, z nich bolo viac ako 3 590 prvodarcov. Plakety Dr. Jana Janského a medaily prof. Jána Kňazovického udelili 601 darcom. Potešiteľné je, že pribúda mladých darcov krvi. Kým Študentská kvapka krvi v roku 2007 oslovila 1 273 študentov (503 prvodarcov), o rok neskôr už 1 586 študentov (672 prvodarcov). Do Valentínskej kvapky sa v tomto roku zapojilo 1 584 darcov (346 prvodarcov).

V Košiciach je k 16. 6. 2009 dvadsaťdva držiteľov medaily prof. MUDr. Jána Kňazovického, uďeľuje sa za sto odberov, 137 držiteľov diamantovej plakety MUDr. Jana Janského (z nich 13 žien) a 1 369 držiteľov zlatej Janského plakety (185 žien). Stretnutie vyvrcholilo odovzdávaním ocenení Slovenského Červeného kríža bezmála päťdesiatim bezpríspevkovým darcom krvi. Najvyššie ocenenie Medailu Jána Kňazovického si prevzal Ivan Polakovič z divízneho závodu Vysoké pece, s ktorým vás zoznámime v budúcotýždňovej Oceli východu. Diamantovú plaketu Jana Janského udelili Štefanovi Grofovi, Milanovi Kováčovi a Milanovi Vranayovi. Medzi ocenenými zlatou plaketou J. Janského boli i tri ženy z U. S. Steel Košice - Marcela Mitrová, Anna Gáborová a Helena Vrábľová.

Železiari patria dlhé roky medzi najaktívnejších darcov krvi v Košiciach. Slovenský Červený kríž pri príležitosti 90. výročia vzniku udelil U. S. Steel Košice pamätnú plaketu. Ocenenie Martinovi Pitorákovi odovzdala na včerajšej slávnosti predsedníčka Územného spolku Slovenského Červeného kríža Košice - mesto Iveta Marinová.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...