KONTAKT  |    _eng _sk

Dážď vystriedala páľava
           Pridané: 07.07.2016
Autor: Richard DREISIG
Kategória: Zamestnanci

Dobrovoľníci splnili sľub a vrátili sa do Čermeľa dokončiť rozrobenú prácu

Tohtoročné dni dobrovoľníkov sprevádzalo od začiatku nevľúdne počasie, keď organizátorom robil starosti neutíchajúci dážď. Obzvlášť komplikovanú situáciu zažívali v subjektoch, kde počítali s prácami v exteriéri a nemali dostatok krytých priestorov. Takým bola aj Detská historická železnica, ktorá patrí k obľúbeným miestam našich dobrovoľníkov. Výdatné zrážky poslali v sobotu 16.mája domov väčšinu hutníkov a zostala len hŕstka chlapov. Pomohli s prácami „pod strechou“, ktoré vyžadovali odborné zručnosti. Železiari vtedy prisľúbili, že sa do Čermeľa vrátia a dokončia, čo si predsavzali.

A tak sa aj stalo. Dobrovoľníci sľub dodržali a na detskú železničku prišli v náhradnom termíne – v sobotu 25. júna. Do Čermeľa meralo cestu aj napriek tentoraz extrémne vysokým teplotám 25 (!) hutníkov. Boli medzi nimi Pavel Babej, Alena Bendičáková, Erika Bibenová, Marek Blaško, Jana Brunovská, Libuša Duháňová, Marián Fecko, František Gregor, Pavol Hvižďák, Eduard Kandík, Ivan Kohútek, Vlastislav Kopčík, Vjačeslav Kupko, Marián Kušnirák, Vladimír Molčák, Igor Molnár, Ľuboš Nežník, Adriana Slotová, Rastislav Šelepský, Dušan Šípka, Jaroslav Takáč, Marta Valentínová, Adam Weisz, Ján Zádorožný a Róbert Žihlavník.

Interiér vystriedal exteriér, pra­cova­lo sa takmer po celom úseku d­et­­­­­­s­­­k­ej železničky. Prácu sužovala veľká páľava, no aj napriek nej dobrovoľníci všetko zvládli. Tentoraz čistili trať od náletových drevín, vytrhávali burinu v koľajisku a premaľovali návestidlá a most. Za svoju prácu i za to, že prišli nezištne pomôcť druhýkrát, sa im v mene celého tímu poďakoval riaditeľ detskej železnice Ľubomír Lehotský.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá