Vyhľadávanie:

Deň narcisov bude 27. marca

Deň narcisov bude 27. marca

O niečo skôr ako zvyčajne sa v tomto roku uskutoční celonárodná zbierka Deň narcisov 2015. Žlté kvietky nádeje, symboly boja proti rakovine, zaplavia slovenské mestá a obce už na budúci týždeň, v piatok 27. marca. Stane sa tak aj v areáli U. S. Steel Košice, kde budeme mať príležitosť stretnúť spolu s aktivistami Ligy proti rakovine aj dobrovoľníkov z radov našich kolegov, ktorí budú pri realizácii devätnásteho ročníka zbierky pomáhať. Podporme dobrú myšlienku a pridajme sa k tým, ktorým spolupatričnosť s onkologicky chorými ľuďmi nie je cudzia.

Liga proti rakovine každý rok rozdelí výnos z verejnoprospešnej zbierky Deň narcisov, vlani do nej košickí hutníci prispeli sumou 4 931,13 eura, do mnohých projektov a programov pre onkologických pacientov. Ide spravidla o medicínske a výskumné projekty, rozvoj nových techník a metód v prevencii, diagnostike a liečbe, o projekty psychologickej a sociálnej starostlivosti, podpory pacientov a ich rodín, ako aj projekty zamerané na výchovu a prevenciu. Z vlaňajšieho výnosu zbierky, ktorý predstavoval 906 825,19 eura, podporila tiež projekty Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach, Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach, ubytovacie zariadenie pre rodičov detských onkologických pacientov v našom meste i neziskovú organizáciu Svetielko pomoci.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...