KONTAKT  |    _eng _sk

Deň otvorených dverí v Strednom odbornom učilišti hutníckom v Košiciach - Šaci
           Pridané: 19.02.2007
Autor: SOU hutnícke, Košice-Šaca
Kategória: 07/2007

V mnohých rodinách s deťmi, ktoré v súčasnosti končia povinnú školskú dochádzku majú hlavu plnú otázok. Akú profesiu zvoliť? Aký študijný alebo učebný odbor jej zodpovedá? V ktorej zo škôl sa ten-ktorý odbor učí. Nájdem uplatnenie po skončení štúdia?

Pre uľahčenie rozhodnutia sú pripravení odpovedať na tieto i ďalšie otázky v Strednom odbornom učilišti hutníckom v Košiciach-Šaci aj počas Dňa otvorených dverí, ktorý sa v priestoroch školy uskutoční už zajtra, 15. februára 2007 so začiatkom o 8.00 hodine. Podujatie je spojené s besedou so zástupcom zo spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá bude o 15.00 hodine.

SOU hutnícke patrí po celý čas svojej existencie medzi popredné školy na Slovensku. Ponúka výborné podmienky na štúdium a odborný rast svojich žiakov, ktorí nachádzajú v praxi dobré uplatnenie. Darí sa im na rôznych súťažiach, v technickej tvorivosti, medzinárodných projektoch i pri prijímaní na vysokoškolské štúdium.

Škola má veľmi dobré vzťahy s U. S. Steel Košice. S potešením môžeme konštatovať, že v posledných rokoch sa opäť rozvinula príkladná spolupráca medzi učilišťom a fabrikou. Ukončenie štúdia v niektorom z vytypovaných odborov v SOU sa tak stáva možnosťou, ako získať zamestnanie v tejto spoločnosti.

V SOU študuje pre spoločnosť USSK v tomto školskom roku 204 žiakov vo vytypovaných odboroch. V budúcom školskom roku plánuje škola vzdelávať podobný počet žiakov s rôznymi výhodami - vreckové, príspevok na ubytovanie, možnosťou získať pracovnú zmluvu už počas štúdia. Spoločnosť U. S. Steel Košice umožňuje každý školský rok absolvovať platenú prevádzkovú prax pre našich žiakov.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021