KONTAKT  |    _eng _sk

Deň otvorených dverí v Strednom odbornom učilišti hutníckom v Košiciach - Šaci
           Pridané: 19.02.2007
Autor: SOU hutnícke, Košice-Šaca
Kategória: 07/2007

V mnohých rodinách s deťmi, ktoré v súčasnosti končia povinnú školskú dochádzku majú hlavu plnú otázok. Akú profesiu zvoliť? Aký študijný alebo učebný odbor jej zodpovedá? V ktorej zo škôl sa ten-ktorý odbor učí. Nájdem uplatnenie po skončení štúdia?

Pre uľahčenie rozhodnutia sú pripravení odpovedať na tieto i ďalšie otázky v Strednom odbornom učilišti hutníckom v Košiciach-Šaci aj počas Dňa otvorených dverí, ktorý sa v priestoroch školy uskutoční už zajtra, 15. februára 2007 so začiatkom o 8.00 hodine. Podujatie je spojené s besedou so zástupcom zo spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá bude o 15.00 hodine.

SOU hutnícke patrí po celý čas svojej existencie medzi popredné školy na Slovensku. Ponúka výborné podmienky na štúdium a odborný rast svojich žiakov, ktorí nachádzajú v praxi dobré uplatnenie. Darí sa im na rôznych súťažiach, v technickej tvorivosti, medzinárodných projektoch i pri prijímaní na vysokoškolské štúdium.

Škola má veľmi dobré vzťahy s U. S. Steel Košice. S potešením môžeme konštatovať, že v posledných rokoch sa opäť rozvinula príkladná spolupráca medzi učilišťom a fabrikou. Ukončenie štúdia v niektorom z vytypovaných odborov v SOU sa tak stáva možnosťou, ako získať zamestnanie v tejto spoločnosti.

V SOU študuje pre spoločnosť USSK v tomto školskom roku 204 žiakov vo vytypovaných odboroch. V budúcom školskom roku plánuje škola vzdelávať podobný počet žiakov s rôznymi výhodami - vreckové, príspevok na ubytovanie, možnosťou získať pracovnú zmluvu už počas štúdia. Spoločnosť U. S. Steel Košice umožňuje každý školský rok absolvovať platenú prevádzkovú prax pre našich žiakov.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu