Vyhľadávanie:

Deťom pre radosť

Deťom pre radosť

Viete ako možno zhotoviť hebkú, na dotyk mimoriadne príjemnú prikrývku z dvoch vrstiev bez toho, aby ste použili ihlu a niť? Potrebujete len kvalitné nožnice, dobré oko a trochu času... S nápadom ako na to sa s manželkami amerických manažérov podelila v uplynulých dňoch Kathleen Babcoková.

Stačila krátka názorná inštruktáž a hneď sa aj všetci pustili do roboty, ktorá im, napriek tomu, že ju robili po prvý raz, išla vskutku pekne od ruky. Nuž, prezradíme, čo sme okukali. Položíte na seba dve vrstvy hrubšieho antipilingu (fleece), prípadné nerovnosti na okrajoch zarovnáte nožnicami. Na všetkých štyroch rohoch dvojitej látky vystrihnete rovnaké štvorce. Pomôcť si môžete priložením kartónu o rozmeroch približne dvadsať krát dvadsať centimetrov. No a potom už len dookola, po všetkých štyroch stranách, striháte rovnako dlhé strapce, asi tak tri centimetre široké. Priľahlé strapce oboch látok postupne tuho zviažete raz a potom ešte raz, na dva uzly. A teplá prikrývka, ktorú oceníte v čoraz chladnejších dňoch, je na svete. Ak skombinujete jednofarebnú a vzorovanú látku, výsledok bude perfektný.

Pestrofarebné prikrývky určite potešia stovku chlapcov a dievčat zo sociálne znevýhodnených rodín v Košiciach, Šaci a Veľkej Ide, ktorých sa chystá Kathleen Babcoková za ich aktivity v škole i mimo nej obdarovať už koncom novembra. A my budeme pri tom...

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...