KONTAKT  |    _eng _sk

Deťom pre radosť
           Pridané: 11.10.2010
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 21/2010

Viete ako možno zhotoviť hebkú, na dotyk mimoriadne príjemnú prikrývku z dvoch vrstiev bez toho, aby ste použili ihlu a niť? Potrebujete len kvalitné nožnice, dobré oko a trochu času... S nápadom ako na to sa s manželkami amerických manažérov podelila v uplynulých dňoch Kathleen Babcoková.

Stačila krátka názorná inštruktáž a hneď sa aj všetci pustili do roboty, ktorá im, napriek tomu, že ju robili po prvý raz, išla vskutku pekne od ruky. Nuž, prezradíme, čo sme okukali. Položíte na seba dve vrstvy hrubšieho antipilingu (fleece), prípadné nerovnosti na okrajoch zarovnáte nožnicami. Na všetkých štyroch rohoch dvojitej látky vystrihnete rovnaké štvorce. Pomôcť si môžete priložením kartónu o rozmeroch približne dvadsať krát dvadsať centimetrov. No a potom už len dookola, po všetkých štyroch stranách, striháte rovnako dlhé strapce, asi tak tri centimetre široké. Priľahlé strapce oboch látok postupne tuho zviažete raz a potom ešte raz, na dva uzly. A teplá prikrývka, ktorú oceníte v čoraz chladnejších dňoch, je na svete. Ak skombinujete jednofarebnú a vzorovanú látku, výsledok bude perfektný.

Pestrofarebné prikrývky určite potešia stovku chlapcov a dievčat zo sociálne znevýhodnených rodín v Košiciach, Šaci a Veľkej Ide, ktorých sa chystá Kathleen Babcoková za ich aktivity v škole i mimo nej obdarovať už koncom novembra. A my budeme pri tom...

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...