Vyhľadávanie:

Detská železnica v Košiciach pozýva do zimnej rozprávkovej galaxie

Detská železnica v Košiciach pozýva do zimnej rozprávkovej galaxie

Košická detská historická železnica (KDHŽ), ako jedna z najväčších atrakcií a ozdôb Košíc, pozýva návštevníkov do zimnej rozprávkovej galaxie 19. a 20. januára 2013. Dvojdňová divadelná performance bude súčasťou otváracieho ceremoniálu Európskeho hlavného mesta kultúry - Košice 2013.

Interaktívne plenérové predstavenie Divadla Neon zavedie veľkých i malých návštevníkov Detskej železnice do magického sveta tradičných i moderných rozprávok. V sobotu (19. 1.) aj v nedeľu (20. 1.) sa uskutočnia dve atraktívne jazdy zasneženým Čermeľským údolím, po oba dni vždy o 11.00 a 13.00 hod.

"Zimné jazdy sú v podmienkach železničky skutočným unikátom a deje sa tak vôbec prvýkrát v jej takmer 60 - ročnej histórii," povedal riaditeľ Košickej detskej historickej železnice Ľubomír Lehotský. Na divákov nevšedného predstavenia čakajú živí herci, nadrozmerné bábky, sochy, dvanásti mesiačikovia a samozrejme jazda vo vláčiku detskej železnice.

"Deti nebudú iba pasívnymi pozorovateľmi, ale stanú sa aktívnymi spolutvorcami vystúpenia. Okrem dvanástich mesiačikov, Červenej čiapočky a vlka sa na košickú železničku možno zatúla aj Snehulienka a sedem trpaslíkov. Nenechajte si ujsť tento netradičný zážitok a vydajte sa s nami do rozprávkovej galaxie," pozýva Zuzana Dovičáková z občianskeho združenia Divadlo Neon.

"Originálna performance plná divadla, spevu, hudby a samozrejme zážitkov i posolstiev vyvrcholí vypustením balónov šťastia. Aj takto odprevadíme naše mesto na úspešnú cestu európskej kultúry," dodal Ľ. Lehotský.

Na trati Čermeľ - Alpinka a späť budú premávať motorová lokomotíva Danka, ktorej pomôže aj nedávno zrekonštruovaná Janka. K dispozícii budú deky a horúci čaj. Napriek tomu organizátori vyzývajú cestujúcich, aby nepodcenili teplé oblečenie. Cestovné lístky si ako vždy budete môcť zaobstarať priamo na stanici v Čermeli, pol hodinu pred odchodom vlaku.

Podujatie podporilo Mesto Košice a Košice Európske hlavné mesto kultúry 2013. Organizátorom podujatia je OZ Detská železnica Košice (OZ DŽK). Partnermi sú: OZ Klub historických koľajových vozidiel, OZ Divadlo Neon a Klub mladých železničiarov.

Ďalšie články

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúci predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice 9.2. 2024.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...