KONTAKT  |    _eng _sk

Detská železnička prirástla k srdcu mnohým našim hutníkom
           Pridané: 12.05.2022
Autor: František Gregor
Kategória: Komunita

Detská železnička sa už stala tradičným miestom, kde nielen hutníci ale aj ich rodinní príslušníci a priatelia radi pomáhajú pri zveľaďovaní staničiek detskej železnice, vozového parku ako aj pri údržbe trate železničky, ktorej dĺžka je takmer 3 900 metrov.

Tento rok sa opäť jedna skupina dobrovoľníkov pod vedením Petra Kočiška, prednostu depa, postará o údržbu historických rušňov Katky a Krutwiga. Druhá skupina si zoberie na starosť plošinový vozeň. „Potrebujeme zrenovovať kovové aj drevené časti, vymeniť tie, ktoré sú vážne poškodené, natrieť kovové a zrealizovať penetráciu drevených častí,“ priblížil práce Ľubomír Lehotský, predseda OZ Detská železnica Košice. Ďalšie skupiny hutníkov čaká údržba okolia staničných budov, terénne úpravy a kosenie, naviac, na stanici Alpinka natrieme a osadíme informačné tabule a upravíme detské ihrisko. Pre chlapov bude robota na trati, kde je potrebné odstrániť náletové dreviny a podľa potreby zrealizovať údržbu štrkovaním koľajiska.

Všade, kde budeme v sobotu 18. júna počas akcie Hutníci pre Košice pomáhať, privítame na ťažké a náročné práce zdatných hutníkov a na miesta, kde je potrebná trpezlivosť a zmysel pre krásu naše hutníčky. Odmenou nie je iba dobrý pocit z dobre vykonanej práce, ale aj stretnutie s dobrou partiou kolegov, ktorým tak isto záleží na okolí a regióne, kde žijú a pracujú.

Registráciu na Dni dobrovoľníkov Hutníci pre Košice 2022 otvárame na intranete 17. mája 2022 o 9.00 hod.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete na:  U. S. Steel Košice - Dobrovoľníctvo (usske.sk)

Bližšie o histórii a aktuálnom dianí na Košickej detskej historickej železnici sa môžete dozvedieť na ich web stránkach:  www.detskazeleznica.sk

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...