KONTAKT  |    _eng _sk

Divadelné produkcie v nedivadelných priestoroch
           Pridané: 09.09.2013
Autor: -sd-
Kategória: 18/2013

Košice ožijú začiatkom septembra stredoeurópskym divadlom

Už o niekoľko dní ožije Európske hlavné mesto kultúry 2013 stredoeurópskym divadlom. Od 4. do 8. septembra ovládne centrum Košíc nielen v divadelných priestoroch divadelné všeličo, ktoré prinesie 7. ročník Festivalu divadiel strednej Európy. Ten organizuje Občianske združenie Košické divadlo v spolupráci so Štátnym divadlom Košice a s podporou ministerstva kultúry v rámci projektu EHMK 2013.

Podľa riaditeľa festivalu Františka Ténaia aj v tomto roku festivalový program naplní jeden zo základných cieľov - priniesť divadelné produkcie do nedivadelných priestorov a prilákať tak čo najväčší okruh divákov aj z radov tých, ktorí ešte divadlu na chuť neprišli. "Tradične sa predstavenia odohrajú vo Festivalovom stane pri Urbanovej veži, v rekonštruovaných priestoroch Malej scény ŠD, v Historickej budove ŠD, v priestoroch pred Immaculatou a historickou divadelnou budovou, ale festival v tomto roku zavíta aj do novootvoreného Kulturparku na Kukučínovej ulici, do Tabačky Kulturfabrik, ale aj do amfiteátra. Počas piatich dní uvedieme 17 divadelných a hudobných produkcií zo štyroch krajín - Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska a súčasťou festivalu bude aj niekoľko sprievodných podujatí," uviedol F. Ténai.

Aj tentoraz festival ponúkne naozaj divadelné všeličo a prinesie aj netradičné predstavenia. Medzi také bude určite patriť Teatromat pražského divadla VOSTO5, predstavenie, v ktorom diváci sami rozhodnú o vývoji diania. "Výnimočný zážitok sľubuje aj monodráma Sam pražského Studia Hrdinů, v ktorej sa predstaví hviezdny Karel Roden či predstavenie Best of Ireneusza Krosny, výber toho najlepšieho z produkcie jedného z najlepších komikov - mímov súčasnosti, nielen v rámci Poľska. Milovníkov tanečného umenia určite poteší maďarský Szegedi Kortárs Ballet a jeho predstavenie Unisono na hudbu 9. symfónie Ludwiga van Beethovena. Chýbať nebude ani pouličné divadlo či výber z muzikálovej tvorby Jána Ďurovčíka, ale aj dve akrobaticko-žonglérske produkcie skupiny Firebirds z Budapešti," priblížil F. Ténai niektoré zaujímavosti z programu.

Podrobnejšie informácie o programe či hosťoch festivalu nájdete na www.kosicefest.eu.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu