KONTAKT  |    _eng _sk

Dnes hráme s Prešovom
           Pridané: 17.10.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 42/2005

V sobotu bolo na programe 7. kolo hádzanárskej extraligy mužov, v ktorom sa na palubovke v Košiciach stretli doteraz dva neporazené celky súťaže. V šlágri kola si to rozdali domáci hádzanári z 1. MHK s vlaňajším vicemajstrom z Považskej Bystrice. Úspešnejší boli hostia, ktorí tento dramatický tuhý boj lepšie zvládli v závere a po výsledku 27:29 (14:13) si na svoje konto pripísali ďalšie dva body a zachovali si doterajšiu neporaziteľnosť. Naopak, pre Košičanov znamenal tento výsledok prvú prehru v novom ročníku súťaže. Tréner Gabriel Schmiedt zhodnotil tento súboj slovami:

"Z doterajších siedmich súbojov bol tento najnáročnejší. Súper sa na nás dobre pripravil, vedel, čo asi budeme hrať. Šesť zápasov sa nám darilo, teraz to nevyšlo. Ale zápas sme mali dobre rozohraný, možno ten bod by bol pre oboch spravodlivejší. Väčšinu zápasu síce Považania viedli, ale za výkon sme si bod zaslúžili. Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili, najmä v obrane sme mali hrať agresívnejšie a v útoku neboli chlapci dostatočne trpezliví. Nepremenili sme dve sedmičky ako aj niekoľko dobrých gólových šancí. Súper bol v tomto smere lepší a zvládol aj nervózny záver."

Už dnes sa budú môcť hádzanári 1. MHK Košice za túto prehru doma rehabilitovať. O 18.00 h. hostia ďalšieho ašpiranta na majstrovský titul Tatran Prešov, účastníka Ligy majstrov. V prvom zápase tohto ročníka extraligy naši v Prešove vyhrali rozdielom deviatich gólov, ale dnešný súboj bude o niečom inom a nebude pre náš tím až taký jednoduchý.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu