Vyhľadávanie:

Dnes prvá odveta v semifinále

Dnes prvá odveta v semifinále

S Považanmi sa hádzanári 1. MHK Košice stretli v Slovenskom pohári i v semifinále play off o titul majstra Slovenska

Hádzaná
Takto zariadil v poslednej sekunde víťazstvo svojho tímu v pohárovom zápase s Považskou Bystricou Roman Kočík. V tomto súboji sa mu strelecky darilo, keď konto hostí zaťažil piatimi gólmi.

Pre košických hádzanárov sa stal majstrovský tím z Považskej Bystrice osudným. Jednak preto, že Považania boli štvrťfinálovým súperom našich hádzanárov v Slovenskom pohári a potom sa stali po základnej časti spoločnej česko-slovenskej súťaže (HIL) aj semifinálovým súperom 1. MHK v play off.

Prvú prekážku už majú zverenci trénerov Martina Gregora a Gabriela Schmiedta v Slovenskom pohári úspešne za sebou. V domácom prostredí zdolali úradujúceho majstra Slovenska z Považskej Bystrice vo štvrťfinálovom zápase o gól 35:34 (17:18) a vybojovali si tak účasť v záverečnom finálovom turnaji. Ten sa uskutoční v júni v Prešove za účasti domáceho Tatrana, Trnavy, Topoľčian a 1. MHK Košice.

O tri dni na to sa Košičania stretli s Považanmi znova, tentokrát už v prvom semifinálovom zápase play off o titul majstra Slovenska. Podobne, ako doma v pohárovom stretnutí, aj v semifinále play off odohrali hádzanári 1. MHK na palubovke súpera vyrovnanú partiu. Lenže tento raz to bolo so šťastnejším koncom pre Považanov, ktorí zvíťazili o gól 29:28 (14:16) a vrátili tak Košičanom prehru z pohárového súboja.

Obidva zápasy, pohárový i ten semifinálový v play off, mali navlas rovnako dramatický priebeh a boli vzácne vyrovnané. V pohárovom súboji sme zásluhou mladého Kočíka v poslednej sekunde strhli víťazstvo na svoju stranu. V semifinále naši v prvom polčase neustále viedli, domáci až po zmene strán prepli na vyššie obrátky a postupne získali trojgólový náskok (25:22). V závere však hráči 1. MHK dokázali iba znížiť na rozdiel gólu, čo znamená, že úradujúci majster vedie v tejto semifinálovej sérii na zápasy 1:0. Hrá sa na tri víťazné duely, ten druhý odohrajú už dnes o 17.30 h. v hádzanárskej hale vo VŠA v Košiciach.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...