KONTAKT  |    _eng _sk

Dnes so Slovanom
           Pridané: 17.08.2009
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 33/2009

Včera sa v Steel aréne začal trojdňový hokejový turnaj Cassovia Hockey Cup 2009

Do plánu prípravných zápasov hokejistov HC Košice na nový ročník hokejovej extraligy patria aj tri súboje s Trenčínom, Slovanom a Liptovským Mikulášom v rámci turnaja Cassovia Hockey Cup, ktorý sa od včera do štvrtka hrá v Steel aréne. Náš majstrovský tím odohral v rámci prípravných stretnutí v úvode dva víťazné zápasy, úspešne si počínal aj na turnaji Rona Cup v Trenčíne. Lenže postupne hrali Košičania v ďalších stretnutiach v nekompletnej zostave. Najmä v stretnutiach v uplynulom týždni v Spišskej Novej Vsi, ale aj doma s Liptovským Mikulášom, v ktorých prehrali 2:4 a 3:5, hrali bez zranených obrancov Grmana, Kledrowtza, D. Halásza, Homera, Gajdoša a brankára Hudáčka. Tréner Anton Tomko musel preto v zadných radoch improvizovať a v obrane sa objavili mladí hráči Dutkovič a Grega z bardejovskej farmy, V. Marinčin z Michaloviec a Pichnarčík z nášho juniorského tímu.

Výsledky na Cassovia Hockey Cup berú zverenci A. Tomka vážne a chcú obhájiť minuloročné prvenstvo. Nebudú to mať vôbec ľahké, pretože kvôli zraneniam nemajú tréneri k dispozícii ten najsilnejší kompletný káder. Pri absencii brankára Hudáčka a piatich hráčov v obrane boli nútení si z reprezentačnej dvadsiatky vypožičať na turnaj našich dvoch odchovancov M. Marinčina a Slimáka. V plnej sile nastúpia v útoku a budú hrať na štyri formácie.

Včera po uzávierke dnešného čísla Ocele východu sa odohrali zápasy Slovan - Liptovský Mikuláš a HC Košice - Dukla Trenčín. Dnes sa o 15. hodine stretnú Trenčín - Liptovský Mikuláš a o 18.15 hod. nastúpia proti sebe odvekí rivali Košice - Slovan Bratislava. Turnaj dokončia zajtra, kedy bude o 15.00 hod. na programe zápas Slovan - Trenčín a o 18.15 hod. sa stretnú Košice s Liptovským Mikulášom. Na budúci týždeň odohrajú naši hokejisti v piatok 4. septembra posledné prípravné stretnutie v Banskej Bystrici.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...