Vyhľadávanie:

Dnes Svetový deň darcov krvi

Dnes Svetový deň darcov krvi

Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila dnešný deň, 14. júna, za deň darcov krvi. "Malo by byť pre nás akýmsi mementom či upozornením, že krv môže potrebovať ktokoľvek a kdekoľvek, ale i zamyslením sa nad tým, či my sami nemôžme darovať krv a tak významne pomôcť druhému - chorému človeku," konštatuje primárka Hematologicko-transfuziologického oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnice Annamaria Bratková.

"Dobrovoľní darcovia krvi sú stále spoločensky a morálne nedocenení." Dodáva, že hematologicko-transfuziologické oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnice nezabúda na darcov krvi. Dnes ich na pracovisku v poliklinike vo Vstupnom areáli USSK privítajú s nesmiernou vďakou i malou pozornosťou. "Krv môžete prísť darovať každý pracovný deň okrem utorka, a to od 6.30 do 12.30 hod."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...