Vyhľadávanie:

Do tretice to vyšlo

Do tretice to vyšlo

Futbalisti z U. S. Steel Košice sa vrátili z halového turnaja v Třinci s cennou trofejou

Kombinované mužstvo z Energetiky, Vulkmontu a Teplej valcovne reprezentovalo U. S. Steel Košice v Českej republike na medzinárodnom halovom futbalom turnaji hutníckych podnikov v Třinci. V miestnej športovej hale sa v sobotu 7. novembra konal už 4. ročník turnaja, ktorý zorganizovala odborová organizácia OZ KOVO Třinecké železiarne v spolupráci s hospodárskym vedením hutníckeho podniku. V turnaji štartovalo šesť mužstiev, okrem nášho výberu pozvanie prijali dve mužstvá z Poľska, CMC Zawiercia a Huta Czestochowa, z Chorvátska CMC Sisak a poltucet účastníkov doplnili domáce tímy Evraz Vítkovice a Třinecké železiarne.

Turnaj otvoril prezident spoločnosti futbalového klubu Třinec Evžen Delong, ktorý v slávnostnom príhovore, okrem iného, zablahoželal slovenskej futbalovej reprezentácii k postupu na MS vo futbale v Juhoafrickej republike. Potom sa začali tuhé súboje na palubovke haly systémom každý s každým. Odohrať päť zápasov v jeden deň kládlo veľké nároky na kondičnú pripravenosť hráčov zúčastnených mužstiev. Naši futbalisti sa s týmito náročnými podmienkami v rámci nahusteného programu vyrovnali veľmi dobre, hoci hneď v úvodnom zápase nečakane podľahli poľskému tímu z Czestochowej 3:5.

Kvôli zraneniu jednej z opôr nášho mužstva, Vladimíra Duháňa, došlo k niektorým korektúram na jednotlivých postoch. Chlapci hrali oveľa zodpovednejšie a dôraznejšie, začalo sa im dariť a v ďalších štyroch stretnutiach zaregistrovali víťaznú šnúru. Postupne zdolali ďalší poľský tím CMC Zawiercia 3:2, nad Vítkovicami zvíťazili hladko 5:0, a zhodným výsledkom 5:2 zdolali Třinec i chorvátsky Sisak. V konečnom poradí mali naši futbalisti z USSK rovnaký počet bodov ako domáci Třinec, o víťazovi turnaja rozhodol vzájomný zápas. Na ďalších priečkach sa umiestnili: 3. Zawiercia, 4. Czestochowa, 5. Sisak, 6. Vítkovice. Po vlaňajšej štvrtej priečke sa hráči z U. S. Steel Košice tentoraz tešili so zisku cennej trofeje. Organizátori vyhodnotili po turnaji najlepších hráčov na jednotlivých postoch. Cenu pre najlepšieho brankára prevzal náš Marek Leško.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...