KONTAKT  |    _eng _sk

Do zbierky v Deň narcisov prispeli aj železiari
           Pridané: 05.04.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ, Foto: Jana ŠLOSÁROVÁ
Kategória: 14/2004
Deň narcisov
Do zbierky, ktorú v Deň narcisov zorganizovala nezisková organizácia Liga proti rakovine už po ôsmy raz, sa minulý týždeň v piatok zapojili aj železiari.

O vyše 100 tisíc viac než vlani, presnejšie 857 000 korún, vyzbierali dobrovoľníci minulý týždeň v piatok vKošiciach na Deň narcisov. Žltý kvietok, ktorý sa stal symbolom boja proti jednému z najzákernejších ochorení, ponúkalo za dobrovoľný príspevok takmer päťsto aktivistov Ligy proti rakovine v našom meste už po ôsmy raz. Podľa predsedníčky tejto neziskovej organizácie v Košiciach Márie Wagnerovej sa oproti vlaňajšku zapojilo do kampane viac ľudí, hoci s menšími vkladmi.

Spoločnosť U. S. Steel sa rozhodla podporiť toto podujatie po organizačnej stránke. Priamo v areáli podniku ponúkali živé i umelé narcisy skupinky aktivistov Ligy proti rakovine. Dievčatám, študentkám medicíny, asistoval i jeden poslucháč Fakulty elektrotechniky a informatiky TU v Košiciach. "Prognózy hovoria, že ak sa ľudia nebudú zdravo stravovať a uprednostňovať zdravý životný štýl, do roku 2010 ochorie na rakovinu podstatne viac ľudí. Peniaze, ktoré tu vyzbierame, pôjdu na správnu vec," prezradila nám počas akcie medička Zuzana Koperdáková. Železiari prispeli do zbierky sumou 22 134 korún.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu