Vyhľadávanie:

Do zbierky v Deň narcisov prispeli aj železiari

Do zbierky v Deň narcisov prispeli aj železiari

Deň narcisov
Do zbierky, ktorú v Deň narcisov zorganizovala nezisková organizácia Liga proti rakovine už po ôsmy raz, sa minulý týždeň v piatok zapojili aj železiari.

O vyše 100 tisíc viac než vlani, presnejšie 857 000 korún, vyzbierali dobrovoľníci minulý týždeň v piatok vKošiciach na Deň narcisov. Žltý kvietok, ktorý sa stal symbolom boja proti jednému z najzákernejších ochorení, ponúkalo za dobrovoľný príspevok takmer päťsto aktivistov Ligy proti rakovine v našom meste už po ôsmy raz. Podľa predsedníčky tejto neziskovej organizácie v Košiciach Márie Wagnerovej sa oproti vlaňajšku zapojilo do kampane viac ľudí, hoci s menšími vkladmi.

Spoločnosť U. S. Steel sa rozhodla podporiť toto podujatie po organizačnej stránke. Priamo v areáli podniku ponúkali živé i umelé narcisy skupinky aktivistov Ligy proti rakovine. Dievčatám, študentkám medicíny, asistoval i jeden poslucháč Fakulty elektrotechniky a informatiky TU v Košiciach. "Prognózy hovoria, že ak sa ľudia nebudú zdravo stravovať a uprednostňovať zdravý životný štýl, do roku 2010 ochorie na rakovinu podstatne viac ľudí. Peniaze, ktoré tu vyzbierame, pôjdu na správnu vec," prezradila nám počas akcie medička Zuzana Koperdáková. Železiari prispeli do zbierky sumou 22 134 korún.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...