Vyhľadávanie:

Dom Európskej únie zdobí aj dielo z kovu

Dom Európskej únie zdobí aj dielo z kovu

Dom Európskej únie v Bratislave, v ktorom sídli Európske informačné centrum, zdobí od 9. februára tohto roku plastika Európa, ktorú na minuloročnom medzinárodnom workshope Metal Inspirations v Košiciach vytvoril Pawel Orlowski z ASP Krakov. "Moderné dielo z kovu vytvorené na tému Ja Európan - zjednotení v rozmanitosti, bude na tomto dôstojnom mieste pripomínať verejnosti našu podporu medzinárodnej spolupráci mladých umelcov v Európskej únii," uviedol garant workshopu Metal Inspirations z katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach Jaroslav Jarema.

Podujatie Metal Inspirations organizuje Technická univerzita v Košiciach v spolupráci s U. S. Steel Košice a SOŠ Košice - Šaca od roku 2003. Na minuloročnom workshope sa zúčastnilo 25 študentov a pedagógov dizajnérskych škôl z Nemecka, Maďarska, Škótska, Poľska, Česka a Slovenska.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...