Vyhľadávanie:

Dom umenia ovládli budúci podnikatelia

Dom umenia ovládli budúci podnikatelia

Veľtrh študentských spoločností v Košiciach sa vydaril

"Prečo by sme mali vyhrať práve my? Lebo sme najlepší! Sme kreatívni, plní nápadov... Veď sa pozrite. Žiadna zo študentských spoločností neponúka v svojom stánku to, čo my. Veľmi pekné ručne maľované tričká, ozdobné kamene, ktoré môžu poslúžiť ako ťažidlá, rôzne plátenné tašky, ktoré sme vlastnoručne ušili a kopu iných drobností. Však sú z krásnych látok? A ceny máme naozaj prijateľné. Veď vidíte sami. Naše výrobky idú naozaj na odbyt," vychrlila zo seba Daniela Habdaková, študentka Strednej umeleckej školy z Trenčína, inak viceprezidentka pre ľudské zdroje študentskej spoločnosti TREND. Stihla ešte svoj tím pochváliť za vydarené akcie, ktoré ich firma v ostatnom čase zorganizovala a ktoré zožali medzi ich rovesníkmi, ale aj dospelými, veľký úspech. Patril medzi ne i nedávny školský ples.

"Zohnali sme dobrých sponzorov, prvou cenou v tombole bol notebook. Môžete si z jeho priebehu pozrieť aj videozáznam, ktorý tu máme k dispozícii." Nebola to samochvála. Svedčí o tom i pochvala za množstvo odpracovaných hodín pri usilovnej výrobe produktov na predaj, obdivuhodné spojenie remeselnej zručnosti a umeleckého nadania a tvorivosti, ktoré dievčatám z Trendu udelil ešte počas konania 14. ročníka celoslovenského súťažného Veľtrhu študentských spoločností v Košiciach jeho organizátor nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko.

Podujatie, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň v utorok, 24. marca, v košickom Dome umenia a ktorého hlavným partnerom bola spoločnosť U. S. Steel Košice, sa stalo jedinečnou prehliadkou šikovnosti, umu, tvorivosti a prezentácie podnikateľských zručností a vedomostí tridsiatich študentských spoločností zo všetkých kútov našej krajiny. Nápady ako prilákať zákazníkov, či už napríklad prostredníctvom osobnej komunikácie alebo prezentačným stánkom, z ktorých ani jednému nechýbala myšlienka a neopakovateľná atmosféra, by iste oslovili aj marketingových odborníkov naozajstných firiem. Návštevníci veľtrhu, a bolo ich neúrekom, mali príležitosť nielen vystavované výrobky obdivovať, ale si ich aj kúpiť. A bolo ich dosť. Nádherné hodvábne maľované šály a šatky, náhrdelníky z hodvábnych korálikov, svietniky, nepreberné množstvo veľkonočných ozdôb z prútia, slamy, papiera, kartónu či dreva, pletené náramky, stromčeky šťastia, veľa perníkov najrozličnejších tvarov, kvetináče zdobené servítkovou technikou a veľa ďalších drobností, ktoré by ste iste prijali mať doma. Alebo darovať niekomu blízkemu.

Odborná porota, v ktorej pôsobil aj František Gregor z U. S. Steel Košice, nemala ľahkú úlohu. Manažéri ktorých študentských spoločností sa napokon tešili z víťazstva? V kategórii najlepšia marketinová prezentácia študentskej spoločnosti zvíťazila firma KESH z Obchodnej akadémie Brezno, v kategórii Prezentácia študentskej spoločnosti na pódiu OA Corporation so Spojenej školy a Obchodnej akadémie vo Svidníku a prvé miesto v kategórii Najlepší manažérsky tím obsadila spoločnosť S.O.N.G. - študenti Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach. Zástupcovia všetkých víťazných tímov, vrátane tých, ktorých na ocenenie navrhli verejnosť a študentská porota, si prevzali na záver veľtrhu malé pozornosti.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...