KONTAKT  |    _eng _sk

Doma lepšie než vonku
           Pridané: 06.12.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: PISO
Kategória: 49/2004
Hokej
V zápase Košice - Trenčín 5:3 exceloval náš prvý útok Bicek-Kmiť-Kroták.

Prvú polovicu základnej časti hokejovej extraligy zakončili hráči HC Košice na domácom ľade víťazstvom nad Liptovským Mikulášom 4:1, ale do druhej polovice vstúpili už prehrou. A nie hocijakou, pretože pod Tatrami podľahli Popradu vysoko 2:6.

Ešte šťastie, že sa rýchlo z tohto neúspechu spamätali a na domácom ľade zdolali v sobotu pred televíznymi kamerami majstrovský tím Duklu Trenčín 5:3. Hneď na druhý deň v nedeľu odohrali Košičania ďalší zápas extraligy v Skalici, kde znovu neuspeli a prehrali o gól 2:3. Čo s tým urobia tréneri, aby sa body dostali do Košíc aj zo súperových klzísk? Veď naposledy sa z nich tešili ešte v 24. kole, kedy naši zvíťazili v Dubnici 7:3, potom vyšli bodovo naprázdno v Žiline, v Poprade a naposledy i v Skalici.

Včera, po uzávierke našich novín, hostili Košičania doma Slovan. Keďže v tejto sezóne spomedzi extraligistov nad týmto súperom ešte nevyhrali, mali veľkú motiváciu po prvý raz Bratislavčanov zdolať. V každom prípade na domácom ľade hrávajú zverenci trénerského tandemu Dušana Gregora a Miroslava Marcinka pred vlastným publikom oveľa aktívnejšie a v súbojoch so silnejšími súpermi sa dokážu predstaviť v dobrom svetle.

V tomto týždni ich čakajú ešte dve kolá, v ktorých sa najprv predstavia v piatok vo Zvolene a v nedeľu doma privítajú Dubnicu. Potom sa extraligový kolotoč zastaví na deväť dní, pretože už v utorok 14. decembra odohrajú v Trenčíne hokejisti Slovenska prípravný zápas s Kanadou a v dňoch 16.-18. decembra sa v Piešťanoch uskutoční turnaj Loto Cup.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...