KONTAKT  |    _eng _sk

Doma lepšie než vonku
           Pridané: 06.12.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: PISO
Kategória: 49/2004
Hokej
V zápase Košice - Trenčín 5:3 exceloval náš prvý útok Bicek-Kmiť-Kroták.

Prvú polovicu základnej časti hokejovej extraligy zakončili hráči HC Košice na domácom ľade víťazstvom nad Liptovským Mikulášom 4:1, ale do druhej polovice vstúpili už prehrou. A nie hocijakou, pretože pod Tatrami podľahli Popradu vysoko 2:6.

Ešte šťastie, že sa rýchlo z tohto neúspechu spamätali a na domácom ľade zdolali v sobotu pred televíznymi kamerami majstrovský tím Duklu Trenčín 5:3. Hneď na druhý deň v nedeľu odohrali Košičania ďalší zápas extraligy v Skalici, kde znovu neuspeli a prehrali o gól 2:3. Čo s tým urobia tréneri, aby sa body dostali do Košíc aj zo súperových klzísk? Veď naposledy sa z nich tešili ešte v 24. kole, kedy naši zvíťazili v Dubnici 7:3, potom vyšli bodovo naprázdno v Žiline, v Poprade a naposledy i v Skalici.

Včera, po uzávierke našich novín, hostili Košičania doma Slovan. Keďže v tejto sezóne spomedzi extraligistov nad týmto súperom ešte nevyhrali, mali veľkú motiváciu po prvý raz Bratislavčanov zdolať. V každom prípade na domácom ľade hrávajú zverenci trénerského tandemu Dušana Gregora a Miroslava Marcinka pred vlastným publikom oveľa aktívnejšie a v súbojoch so silnejšími súpermi sa dokážu predstaviť v dobrom svetle.

V tomto týždni ich čakajú ešte dve kolá, v ktorých sa najprv predstavia v piatok vo Zvolene a v nedeľu doma privítajú Dubnicu. Potom sa extraligový kolotoč zastaví na deväť dní, pretože už v utorok 14. decembra odohrajú v Trenčíne hokejisti Slovenska prípravný zápas s Kanadou a v dňoch 16.-18. decembra sa v Piešťanoch uskutoční turnaj Loto Cup.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu