Vyhľadávanie:

V sobotu pred kamerami

V sobotu pred kamerami

Aj po tretej šestine základnej časti patrí hokejistom HC Košice štvrtá priečka

Hokej
Zo stretnutia HC Košice - Liptovský Mikuláš 4:1. Domáci útočník Nagy v súboji s obranou súpera, ktorú napokon prekonal štvrtým gólom.

Nedeľňajším 27. kolom zakončili desiati účastníci hokejovej extraligy tretiu šestinu základnej časti. V poslednom zápase tejto šestiny Košičania doma zdolali Liptovský Mikuláš 4:1 a po predchádzajúcich dvoch prehrách doma s Nitrou a v Žiline, opäť získali cenné 3 body.

Po dvadsiatich dvoch bodoch, ktoré získali v prvej šestine a po jedenástich bodoch v druhej, si na svoje konto v tretej šestine pripísali 15 bodov. Naznačili určité zlepšenie, ale aj tak v štyroch stretnutiach z deviatich v tejto časti extraligy prehrali. Okrem prehier na ľade v Trenčíne a v Bratislave, po druhý raz v tejto sezóne doma prekvapujúco podľahli Nitre 2:3, (predtým v druhej šestine Slovanu 1:3).

Po reprezentačnej prestávke sa dobre rozbehli, keď v dvoch stretnutiach doma proti Zvolenu a v Dubnici si schuti zastrieľali, veď spolu zaznamenali 14 gólov. Potom však nastal v našom tíme nepochopiteľný útlm. Prišli dve nečakané prehry už so spomínanou Nitrou a v Žiline až v predĺžení. Ešte šťastie, že v nedeľu sa spamätali v súboji s Liptákmi, ale ani v tomto zápase to zo strany hráčov nebol ten najlepší výkon. Dosť sa natrápili nielen s húževnatým súperom, ale aj s vlastnou kŕčovitosťou v hernom prejave. V defenzíve narobili množstvo chýb, ešte šťastie, že hostia to nedokázali využiť. V zostave im chýbali zranení hráči, brankár Petrík i skúsený obranca Kledrowetz, ale tréner Dušan Gregor chválil po zápase aspoň bojovnosť mužstva:


"Vedeli sme, že súper hral v sobotu pred televíznymi kamerami ťažký zápas so Slovanom, preto sme sa na to pripravili. I napriek tomu nám hra nešla podľa predstáv. Chlapci však zabojovali a zápas doslova oddreli. Vypracovali si veľké množstvo príležitostí na strelenie gólu, takže vyhrať si zaslúžili. Z ich strany bolo cítiť veľkú snahu po víťazstve."

Do štvrtej šestiny základnej časti chceli Košičania už vo včerajšom zápase v Poprade vykročiť bez trápenia. Všetci hráči si želajú hrať bez výkonnostných výkyvov, aby sa im darilo tak, ako v úvode sezóny. Do rozbehnutej súťaže "naskočil" už uzdravený útočník Šimurda, čo by malo mužstvu pomôcť. Ale zrejme nejaký čas to potrvá, kým sa dostane do hernej pohody a vlaňajšej formy. V tomto týždni sa naši hokejisti predstavia na domácom ľade proti majstrovskej Dukle Trenčín v sobotu pred televíznymi kamerami.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...