Vyhľadávanie:

Domka pomáha mladým zmysluplne využiť voľný čas

Domka pomáha mladým zmysluplne využiť voľný čas

Ukončili ďalší projekt grantového programu Spoločne pre región

Dobrovoľníci zo Združenia saleziánskej mládeže Domka v Rožňave učia deti a mládež zodpovednosti a dobru. Ponúkajú im zmysluplné trávenie voľného času i schopnosť aktívne vyhľadávať príležitosti, ktoré sú pre ich osobný rozvoj užitočné. Organizujú besedy, workshopy, športové podujatia, pobyty v prírode i rôzne súťaže. Cieľom projektu, ktorým sa uchádzali o grant programu spoločnosti U. S. Steel Košice a Karpatskej nadácie Spoločne pre región, bolo pomôcť mladým lídrom v meste zorganizovať cyklus odborných kurzov pre animátorov - dobrovoľníkov. Absolventi tréningov mali potom získané vedomosti z oblasti psychológie, pedagogiky, sociálnej práce a etiky zúročiť na pravidelných stretnutiach s mladými ľuďmi. V priebehu tohto roka sa školeniu podrobilo bezmála dvadsať dobrovoľníkov.

"Dôležitou súčasťou projektu boli takzvané streetworkové výjazdy na rožňavské sídlisko Juh. Športové aktivity ako futbal, hokejbal, či stolný tenis pre približne dvadsať detí zabezpečovali okrem troch saleziánov aj ďalší dobrovoľníci. Niektorým mladým stačila len prítomnosť iných, aby sa mohli spolu porozprávať a pobudnúť v bezpečnom prostredí. Počas týchto aktivít sa podarilo nadviazať kontakt aj s rodičmi, starými rodičmi a náhodnými okoloidúcimi. V rámci výjazdov sme poskytli viac ako 120 individuálnych konzultácií a odpracovali okolo sedemsto hodín dobrovoľníckej práce. Do realizácie aktivít sa nám podarilo aktívne zapojiť viacerých partnerov - Saleziánov Don Bosca, Mesto Rožňava, základné a stredné školy, Združenie Laura Rožňava, OZ Savio Bratislava, ale aj veľa rodičov. Aj keď sa projekt skončil, v práci s mládežou budeme vďaka dobrovoľníkom pokračovať," informoval predseda strediska Domka Pavol Piatrov.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...