KONTAKT  |    _eng _sk

Doprava získala ďalší titul
           Pridané: 19.03.2020
Autor: -ak-
Kategória: Projekty pre zamestnancov

V 53. ročníku hokejového turnaja O pohár prezidenta U. S. Steel Košice nenašli premožiteľa

Steel aréna hostila turnaj o hokejového majstra firmy a od úvodného vhadzovania v pondelok 27. januára desať tímov odohralo 28 zápasov. Družstvá boli vyžrebované do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Prvé štyri ďalej bojovali vo vyraďovacej časti o postup. Vo finále, ktoré odohrali v stredu 26. februára, sa tešili z ďalšieho titulu hráči Dopravy, ktorí v dramatickom zápase vyhrali nad Vedením až po samostatných nájazdoch v pomere 2:1. Súboj o 3. miesto lepšie zvládli hokejisti Oceliarne, ktorí  zvíťazili nad Teplou valcovňou 4:2. Vo finálový večer prišli povzbudiť a odovzdať ocenenia najlepším prezident USSK Jim Bruno a viceprezidenti - pre ľudské zdroje a transformáciu Karl Kocsis, pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania Miroslav Kiraľvarga a predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga.

Hráči Dopravy predvádzali útočný hokej a ukázali stabilnú formu počas celého turnaja, postupne zdolávali každého súpera. Dali najviac gólov, až 44, čo znamená v priemere 6,3 góla na zápas. Obrana žlto-modrých pracovala spoľahlivo a pustila len 9 gólov, čo je najmenej spomedzi všetkých tímov. Takmer polovicu gólov tímu si pripísal kapitán mužstva Miroslav Hriňák, ktorý neskrýval spokojnosť s výsledkom. „Máme teraz dobré obdobie, v priebehu posledných 3 rokov je to tretia medaila. Predtým sme mali vždy problém prebojovať sa medzi posledné štyri tímy - aj keď sa nám podarilo vyhrať skupinu, nezvládli sme štvrťfinále. Sme šťastní, podarilo sa nám to dotiahnuť do víťazného konca a  mali sme aj šťastie, ale to k športu patrí. Rozhodol kolektívny duch, chuť po víťazstve a skvelý koučing trénerov.“

Finálový zápas bol napínavý až do konca, Vedenie pár minút pred koncom vyrovnalo na 1:1. „Je pravdou, že nedisciplinovanosťou sme sa pripravili o pokojnejší záver zápasu a bola z ­toho nakoniec lotéria, keď sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Po finálovom zápase sme si išli na chvíľu spolu sadnúť.  Dali sme si pivo, porozprávali sa o pocitoch a všetkých  emóciách, ktoré nás sprevádzali turnajom, dodal Miroslav Hriňák.

Ocenenie najlepšieho obrancu turnaja získal Roman Gburík z tímu ­Vedenia. „Napriek neúspechu vo finálovom zápase vládla v našom ­tíme veľká spokojnosť už po semifinálovom zápase. Náš tím sa dostal do ­finále po viac ako 10 rokoch, čo určite nikto z nás nečakal. Za zlomový moment môžeme určite považovať skupinovú prehru s Dopravou, ktorá nás nakopla ešte k lepším výkonom, najmä pokiaľ ide o defenzívnu činnosť celého mužstva,“ zhodnotil Roman Gburík. „Vo finále sme hrali veľmi koncentrovane, no žiaľ rozhodlo umenie či šťastie najproduktívnejšieho hráča Mira Hriňáka. V samostatných nájazdoch je to aj o šťastí, no určite tím dopravy ukázal skvelú ­formu celý turnaj a o celkové víťazstvo statočne a veľmi húževnato bojovali v každom zápase, pochválil súpera Gburík. 

 Defenzívna činnosť Vedenia bola druhá najlepšia na turnaji. „Pravdu povediac, najviac sme sa zapotili v semifinálovom zápase, keď sme hrali určite proti najrýchlejšiemu útoku v USSK. Finále sa dá skôr prirovnať k šachovej partii, nikto nechcel urobiť chybu. Udelené ocenenie si veľmi vážim, má na ňom zásluhu celé mužstvo,“ zdôraznil Gburík.

V hľadisku medzi fanúšikmi nemohol chýbať ani Peter Balog, riaditeľ DZ Doprava. „Nedá sa povedať, že by sme mužstvo alebo fanklub nejako špeciálne motivovali. Samozrejme, priebežné výsledky a hra boli pod drobnohľadom kolegov z nášho DZ, ktorí pozápasovo detailne rozoberali taktiku a dôležité momenty jednotlivých zápasov. Na našich hokejových reprezentantoch si cením hlavne to, že obetovali hokejovému turnaju svoj voľný čas, čo už je v dnešnej uponáhľanej dobe vzácnosť. Poďakovanie im patrí aj za viac než dôstojnú reprezentáciu DZ Doprava, výsledkom čoho bol veľmi súdržný výkon a nakoniec aj víťazstvo v turnaji. Nerodilo sa ľahko, vďaka oduševnenému a obetavému výkonu sme zápas ustáli a v nájazdoch rozhodli vo svoj prospech."

KONEČNÉ PORADIE

1. Doprava

2. Vedenie

3. Oceliareň

4. Teplá valcovňa

INDIVIDUÁLNE OCENENIA

Najlepší strelec: Miroslav Hriňák (Doprava)

Najlepší útočník: Jaroslav Guzi (Oceliareň)

Najlepší obranca: Roman Gburík (Vedenie)

Najlepší brankár: Marek Tatár (Teplá valcovňa)

Najužitočnejší hráč: Milan Takáč (Energetika)

Cena Fair Play: mužstvo Teplej valcovne

SÚBOJ O 3. MIESTO

Oceliareň – Teplá valcovňa 4:2 (0:1, 3:0, 1:1), góly za domácich Jozef Véber, Ivan Kováč, Ján Dzurilla, Marek Oravec, góly za hostí Milan Hlavna, Matej Janke.

SÚBOJ O 1. MIESTO

Doprava – Vedenie 2:1 (1:0, 0:0, 0:1) po SN, góly domácich Miroslav Hriňák 2, rozhodujúci SN Miroslav Hriňák, za hostí Július Lang.

SÚŤAŽ O NAJLEPŠÍ FANKLUB

1. Doprava 128,6 dB

2. Teplá valcovňa 112,4 dB

3. Vedenie 110,9 dB

4. Oceliareň 110,4 dB

DOTERAJŠÍ VÍŤAZI HOKEJOVÉHO TURNAJA

2020 – Doprava

2019 – Energetika

2018 – Doprava

2017 – Studená valcovňa

2016 – Oceliareň

2015 – Studená valcovňa, Zušľachťovne a obalová vetva

2014 – Studená valcovňa, Zušľachťovne a obalová vetva

2013 – Oceliareň

2012 – Oceliareň

2011 – Oceliareň

2010 – Oceliareň

2009 – Vedenie

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...