Dopravárska desiatka

Vlaňajší víťaz dlhodobej bežeckej súťaže Východoslovenskej veľkej ceny vytrvalcov Imrich Pástor z Energetiky, člen TJ Obal servis Košice zvíťazil v nedeľu, 29. júna, v XVIII. ročníku Dopravárskej desiatky. Už tradične viedla trať z areálu DPMK cez Lunik 8 po diaľnici do Myslavy a odtiaľ na Mašu, kde bola obrátka.

Od štartu sa do čela 81-členného pelotónu prebojoval I. Pástor, ktorý napokon svoje sólo dotiahol do víťazného konca a cieľom prešiel v čase 33:34 minút. Na 2. mieste skončil časom 34:04 min. jeho klubový kolega Jozef Urban a na 3. mieste sa umiestnil nedávny víťaz polmaratónu Košice - Seňa ukrajinský bežec Anatolij Malyj časom 34:17 min. Na štart sa postavilo ďalších 13 železiarov, ktorí sa umiestnili: 12. Branislav Klobošič 39:35 min., 16. Marián Konštantinovič 40:48 min., 17. Jozef Sciranko 41:01 min., Ján Strömpl 42:13 min., 23. František Smriga 42:26 min., 24. Barbora Zákršmidová 42:41 min., 35. Ján Krajči 45:13 min., 40. Erika Billá 46:27 min., 45. Marián Katunský 48:07 min., 47. Štefan Švec 48:56 min., 57. Michal Krivák 50:29 min., 71. Iveta Vargová 56:44 min., 79. Renáta Florová 75:03 min.