KONTAKT  |    _eng _sk

Dorastenci s titulom
           Pridané: 30.07.2007
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 30/2007

Po hádzanárskej sezóne hovoríme s riaditeľom klubu 1. MHK Košice D. Timkom

V hádzanárskom klube 1. MHK Košice, ktorého generálnym partnerom je U. S. Steel Košice, zavládla po uplynulej sezóne čiastočná spokojnosť. Vlani bronzoví muži v extralige 3. priečku neobhájili, keď v konečnom poradí skončili len na 4. mieste. Radosť však nášmu klubu urobili mládežnícke družstvá. Nielen o ich úspechoch sa Oceľ východu porozprávala so športovým riaditeľom klubu Dušanom Timkom.

- I napriek tomu, že seniori svoj cieľ v extralige nedosiahli, o to väčšiu radosť nám urobili starší dorastenci, ktorí pod vedením trénera Gabriela Schmiedta získali majstrovský titul. Po vlaňajšom striebre sa tento raz chlapci dočkali zlatých medailí. O tento pekný úspech sa pričinili okrem trénera Schmiedta, brankári Boháč, Dulina a hráči Baláž, Urban, Furda, Töviš, Kollár, Auer ml., Guzy, Barabas, Hruščák ml., Styrančák, Bokol, Miňo, Capík, Tatarko a Kišiday. Vedúcim družstva bol Marián Auer. O suverenite nášho tímu v dorasteneckej lige svedčí skutočnosť, že v uplynulej sezóne prehrali iba v jednom zápase vo finálovej skupine v Bratislave s ŠKP. Na medailových priečkach skončili svoje účinkovanie v majstrovských súťažiach aj mladší dorastenci a mladší žiaci, ktorí zhodne obsadili tretie priečky. Keď už hovorím o úspechoch našich mládežníckych tímov, musím pochváliť aj hráčov B mužstva mužov, ktorí si v I. hádzanárskej lige počínali veľmi dobre, keď v konečnej tabuľke skončili na 2. mieste.

· Vráťme sa ešte k účinkovaniu seniorského tímu v extralige. Ako ste povedali, so štvrtým miestom nebola v tábore košických hádzanárov spokojnosť. Prečo?
- Nuž, cieľom mužstva bolo umiestniť sa do tretieho miesta. Nestalo sa, lebo v zápase o bronz naši muži neuspeli v play-off proti Novým Zámkom a na zápasy prehrali 2:3. Príčin tohto neúspechu bolo viac, naši hráči určite mali na to, aby skončili v elitnej trojici. V závere však kvôli zraneniam niektorých opôr mužstvo nehralo v tomto najsilnejšom zložení. Hráči majú teraz dovolenky, s prípravou na novú sezónu začnú v pondelok, 23. júla, pod vedením trénera Jána Hruščáka. Týždeň sa budú pripravovať v domácich podmienkach, potom odídu na sústredenie do Vysokých Tatier. Po návrate sa bude mužstvo venovať hernej činnosti a odohrá niekoľko prípravných zápasov doma aj u našich južných susedov v Maďarsku.

· Dôjde v kádri mužstva pred novým ročníkom extraligy k niektorým zmenám?
- Hneď po sezóne odišla do majstrovského tímu Českej republiky do Karvinej dvojica ostrieľaných hráčov Farkašovský s Faithom, ktorým v našom klube skončili zmluvy. O posilách je teraz ešte predčasné hovoriť, ale isté je len to, že šancu zahrať si extraligu v našom seniorskom tíme dostanú talentovaní piati - šiesti dorastenci z nášho majstrovského celku.

· Kedy odštartuje nový ročník extraligy mužov?
- V sobotu, 8. septembra, je na programe 1. kolo, v ktorom sa naši chlapci predstavia vo východniarskom derby s majstrovským celkom v Prešove. Doma sa svojim fanúšikom v hádzanárskej hale vo Všešportovom areáli predstavia v 2. kole v nedeľu, 16. septembra, o 15. hodine v súboji proti Považskej Bystrici. Pre novú sezónu sme vyšli s jednou novinkou. Naše extraligové mužstvo bude domáce stretnutia hrávať nie v sobotu, ako doteraz, ale v nedeľu popoludní. Rozhodli sme sa tak preto, aby naše zápasy nekolidovali v sobotu popoludní nielen s ligovým futbalom, ale aj s mužským a ženským basketbalom v Košiciach.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...