KONTAKT  |    _eng _sk

Dostali šancu, záleží na nich, ako sa jej chopia
           Pridané: 19.02.2007
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ, Katarína ŠULÍKOVÁ
Kategória: 07/2007

Projekt zamestnávania ľudí zo znevýhodnených skupín obyvateľstva, na ktorom spoločnosť U. S. Steel Košice spolupracuje s obcou Veľká Ida, ale i mestskými časťami Lunik IX a Košice-Šaca, nadobúda ďalší, nový rozmer. Mladí muži, ktorí formou personálneho lízingu posilnili rady zamestnancov v divíznych závodoch Energetika, Vysoké pece a Koksovňa, už krátko po nástupe do fabriky prejavili záujem získať nové vedomosti a zručnosti v hutníckom remesle.

V utorok, 30. januára, šestnásti z nich po prvýkrát zasadli do školských lavíc SOU hutníckeho v Šaci. Na otvorení kurzu strojník hutníckych zariadení nechýbali okrem zástupcu riaditeľa školy Jána Eibena, pedagógov a majstrov odborného výcviku, ani riaditeľ pre Vonkajšie vzťahy USSK Ján Bača, vedúci kurzu Miroslav Fedor z útvaru GM pre rozvoj a servis ľudských zdrojov a riaditelia divíznych závodov Vysoké pece a Koksovňa - Peter Baran a Anton Kántor. Ako obaja riaditelia závodov zhodne konštatovali, ďalšie vzdelávanie je jednou z ciest, ako nadobudnúť nielen potrebné zručnosti a zlepšovať pracovné výkony, ale i spôsob ako získať lepšiu pozíciu na trhu práce. Teória je jedna vec, prax druhá, ale prvé podmieňuje druhé. Účastníkom kurzu, s prácou ktoých sú v závodoch spokojní, zaželali veľa zdaru. Požiadali ich tiež, aby venovali v robote zaslúženú pozornosť bezpečnosti práce a pracovali tak, aby neohrozili seba ani svojich kolegov.

Na úvodných hodinách kurzu si jeho účastníci osvojovali základné pojmy z oblasti pracovno-právnych vzťahov. Informovali o nich Miroslav Fedor a Pavel Hanšut zo Združenia za sociálnu reformu. Hanšut účastníkom kurzu vtipnou a pútavou formou vysvetlil, prečo je lepšie zamestnať sa, ako poberať sociálne dávky. Vyzdvihol aj formy, akými spoločnosť USSK pomáha znevýhodneným skupinám - poskytovaním práce a vyššieho vzdelania. Kurz potrvá do júna tohto roku. Dvakrát v týždni, vždy v utorok a vo štvrtok popoludní, budú jeho účastníci získavať nielen teoretické znalosti v profesii strojník hutníckych zariadení, ale aj praktické, a to priamo v dielňach učilišťa.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu