Vyhľadávanie:

Dramatický záver finále

Dramatický záver finále

Juniorský tím hokejistov HC Košice získal v sezóne 2007/2008 striebro

Mladé mužstvo juniorov HC Košice skončilo v juniorskej hokejovej extralige v sezóne 2007/2008 na výbornom 2. mieste. Vo finálovej sérii podľahlo Dukle Trenčín na zápasy 1:2 a získalo strieborné medaily.

S Duklou Trenčín odohrali v boji o titul až tri stretnutia. V prvom mladí Košičania doma v Steel Aréne zdolali súpera vysoko 10:4 (4:2, 0:0, 6:2), keď autormi gólov HC Košice boli Jokeľ 3, Klimek 2 a Gmitter, Kramár, Stríž, Belušár a Molnár po 1. Druhé stretnutie sa hralo na ľade súpera, kde Košičania prehrali 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Autormi gólov nášho celku boli Stríž a Mitro. V pondelok, 31. marca, sa opäť v Steel Aréne odohral tretí, rozhodujúci finálový zápas, v ktorom HC Košice podľahli Dukle Trenčín 3:4 (0:1, 2:3, 1:0). Dva góly Košičanov strelil Jokeľ, jeden pridal Mitro.

Po finálovej sérii sme o krátke zhodnotenie účinkovania juniorov HC Košice v extralige požiadali trénera M. Marcinka: Zisk strieborných medailí je pre nás veľmi pekným úspechom. Mali sme mladé mužstvo a už to, že sme s patričným náskokom vyhrali základnú časť, hovorí o sile nášho tímu. Za nami zostali v extralige také silné mužstvá ako Slovan, Nitra i Poprad, ktorí mali vo svojich kádroch aj niektorých hráčov zo seniorskej extraligy. Po vlaňajšej sezóne sme náš celok doplnili talentovanými dorastencami, ktorí sa rozohrali a vytvorili skvelú partiu, ktorá aj v budúcom ročníku môže dokonale zúročiť získané skúsenosti.

O tento úspech juniorov HC Košice sa zaslúžili hráči: brankári Matúš Andreanin a Tomáš Halász, obrancovia Rado Deyl, Dušan Kobeľa, Dominik Kramár, Vladimír Marinčin, Róbert Mitro, Peter Dubina, Michal Pichnarčík, Peter Slimák a Jakub Vilmon a útočníci Marcel Baláž, Erik Belušár, Martin Čerňanský, Marek Danko, Ondrej Gmitter, Tomáš Hričina, Oliver Jokeľ, Štefan Klimek, Jozef Molnár, Tomáš Murajda, Dušan Sijka a Tomáš Stríž.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...