KONTAKT  |    _eng _sk

EKO 2005 na Slovensku
           Pridané: 19.09.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 38/2005

Už čoskoro budeme poznať víťaza súťaže

Na ochranu životného prostredia v Slovenskej, Českej a Poľskej republike je zameraný v poradí už 6. ročník medzinárodnej ekologickej súťaže EKO 2005, nad ktorou záštitu prevzali ministri životného prostredia všetkých troch krajín. Už čoskoro budeme poznať jej víťazov. Do národného, slovenského kola súťaže, do ktorej mohli fyzické i právnické osoby prihlásiť technické riešenia, vynálezy, patenty a racionalizačné riešenia zavedené, vyriešené alebo realizované v období od 1. januára 2004 do 30. júna 2005, sa zapojilo päť firiem a inštitúcií a trinásť jednotlivcov.

Svoje želiezka v ohni má, tak ako v prechádzajúcich ročníkoch, aj spoločnosť U. S. Steel Košice. Sú až tri. Vedúci odboru Environmentálny rozvoj z útvaru GM pre environment Milan Sanči prihlásil za firmu spolu s kolektívom autorov do súťaže dva projekty. Prvým je Ekologizácia výroby ocele v U. S. Steel Košice, druhým Integrovaná prevencia zaťaženia životného prostredia na vysokej peci spoločnosti U. S. Steel Košice. O jedno z ocenení sa uchádza aj ďalší projekt - Využitie hnojivových vlastností demetalizovanej oceliarskej trosky od Kataríny Seilerovej a Jána Žitného z útvaru GM pre výskum a vývoj.

Víťaz národnej súťaže postupuje do medzinárodného kola, ktoré v tomto roku organizuje poľská strana v Czestochovej. Laureát prvej ceny získa titul Medzinárodný majster ekológie 2005.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu