KONTAKT  |    _eng _sk

Eufória vypukla o tretej popoludní
           Pridané: 22.11.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ, Foto: autor
Kategória: 47/2004

Trofej získali mladí futbalisti z usporiadajúceho klubu 1. MFK Košice

Futbal
Takéto gólové šance sa vo finále striedali pred obidvoma bránkami, napokon boli šťastnejší hráči z 1. MFK.

V nedeľu 21. novembra patrila stará športová hala v Košiciach mladým futbalistom. Prvý mládežnícky futbalový klub Košice tam zorganizoval už 5. ročník predvianočného futbalového halového turnaja starších žiakov. V turnaji, ktorý sponzorsky podporila spoločnosť U. S. Steel Košice, štartovalo desať družstiev, medzi ktorými nechýbali ani mládežnícke tímy od našich južných susedov, z Maďarska.

Od ôsmej hodiny sa bez prestávky tuho bojovalo najprv v dvoch päťčlenných skupinách a potom o konečné umiestnenie. V predchádzajúcich štyroch ročníkoch sa dva razy tešili z prvenstva futbalové talenty z usporiadajúceho klubu 1. MHK Košice. Zo zisku cennej trofeje sa v nedeľu o tretej tešili po tretíkrát, keď vo finále zdolali svojich rovesníkov z FK Čaňa 1:0 (0:0). Autorom víťazného gólu bol minútu pred koncom najlepší strelec turnaja Peter Hric.

Turnaj mal vysokú športovú úroveň, o ktorú sa v jednotlivých stretnutiach pričinili všetci mladí adepti futbalu. Mnohí z nich sa predstavili v tom najlepšom svetle a svojimi výkonmi len potvrdili, že o budúcnosť nášho futbalu by sme sa nemali obávať. Obdivuhodná bola ich futbalová technika, odvaha v osobných súbojoch, s akou bojovali o každú loptu, perfektná streľba i veľká snaha po víťazstve. Niektorí hráči sa z priaznivých výsledkov tešili, iní smútili, že nemohli byť medzi najlepšími.

Finále bolo skutočným vyvrcholením turnaja a škoda len, že víťazom mohol byť len jeden, nie dvaja. Okrem víťazného 1. MFK Košice by si cennú trofej za vynikajúcu hru boli zaslúžili aj mladí futbalistii z Čane. Mali hernú prevahu, boli aktívnejší v streľbe, nemali však šťastie v koncovke. Súboj o 3. miesto mal výraznejšieho favorita z Ličartoviec, ktoré jasne zdolali Vyšné Opátske 3:0 (3:0). Na ďalších priečkach sa umiestnili: 5. Spartak Trnava, 6. FK Šaca, 7. SOFI Prešov, 8. Výber Košíc, 9. Encs, 10. Nyékládháza. Výsledky v skupinách:

A skupina: Trnava- Prešov 0:0, 1.MFK Košice 2:2, Nyékladháza 1:0 a Vyšné Opátske 0:0, Prešov - 1. MFK Košice 0:1, Nyékládháza 3:0 a Vyšné Opátske 0:2. 1. MFK Košice - Nyékládháza 1:0 a Vyšné Opátske 0:0. Nyékládháza - Vyšné Opátske 1:1. Poradie v A skupine: 1. MFK, 2. Vyšné Opátske, 3. Trnava, 4. Prešov, 5. Nyékládháza.

B skupina: FK Čaňa - Šaca 0:1, Výber Košíc 2:1, Encs 2:0 a Ličartovce 3:1. FK Šaca - Výber Košíc 1:0, Encs 0:1 a Ličartovce 3:1. Výber Košíc - Encs 1:0 a Ličartovce 0:0, Encs - Ličartovce 0:1. Poradie v B skupine: 1. Čaňa, 2. Ličartovce, 3. Šaca, 4. Výber Košíc, 5. Encs. Na záver organizátori vyhodnotili najlepších hráčov. Najlepším brankárom sa stal Lajoš z FK Čaňa, hráčom Banovič z Trnavy a najlepším strelcom sa stal Hric z 1. MFK Košice s tromi gólmi.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...