KONTAKT  |    _eng _sk

U. S. Steel Košice navštívil prezident SR Ivan Gašparovič
           Pridané: 29.11.2004
Autor: Iveta FIALOVÁ, Foto: Zuzana KOTTLEROVÁ
Kategória: 48/2004
Prezidenti
Košice a oceliarsku spoločnosť bude prezidentovi SR pripomínať aj obraz mesta od košického výtvarníka Pavla Kvoriaka.

Súčasťou pracovnej návštevy prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča v Košiciach v piatok 26. novembra 2004 bol i pobyt v U. S. Steel Košice. Bola to jeho prvá oficiálna návšteva oceliarskej spoločnosti vo funkcii prezidenta Slovenska. Firmu navštívil spolu s manželkou.

Hosťa krátko po šestnástej hodine privítal pred administratívnou budovou prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta. Po zvítaní sa prvá cesta prezidenta SR viedla do výrobných prevádzok podniku. Prezrel si nové zariadenia v divíznych závodoch Zušľachťovne a Studená valcovňa. Ivan Gašparovič sa zaujímal o technológiu výroby a využitie produktov elektrolytickej pocínovne 2, dynamolinky č. 3 a lakoplastovacej linky.

Po prehliadke huty sa stretol s top manažmentom spoločnosti. Informovali ho o obchodných a environmentálnych aktivitách košickej oceliarskej spoločnosti. Hosť ocenil stabilnú úroveň zamestnanosti a investičný rozvoj firmy.

Manželka prezidenta Silvia Gašparovičová absolvovala časť programu individuálne v sprievode Phyllis Navettovej, manželky prezidenta U. S. Steel Košice. Prezrela si galériu vo vstupnom areáli a na spoločnom stretnutí hovorili o aktivitách oceliarskej spoločnosti v sociálnej oblasti. Témou rozhovoru boli podpora detských domovov, štipendijný program U. S. Steel Košice a charitatívna činnosť.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu