Vyhľadávanie:

Extraligu začíname v Poprade

Extraligu začíname v Poprade

Hokejoví vicemajstri HC Košice majú za sebou prvú časť letnej prípravy na nový extraligový ročník sezóny 2013/2014, v súčasnosti dovolenkujú. "Príprava na suchu trvala sedem týždňov, počas ktorých sme trénovali dvojfázovo," informoval po poslednom tréningu tréner mužstva Anton Tomko a dodal: "Po takejto zaberačke sa hráči tešili na trojtýždňové dovolenky. Po nich bude letná príprava pokračovať v druhej polovici júla už na ľade. Ale aj na dovolenkách musia na sebe pracovať a dostali aj individuálne tréningové plány. Leňošenie by ich totiž mohlo pripraviť až o 30 percent toho, čo už natrénovali. Teší ma, že doterajšiu prípravu nenarušili žiadne zranenia a tak sú všetci hráči zdravotne v poriadku."

O programe nového, už 21. ročníka hokejovej extraligy rozhodlo nedávne zasadnutie výkonného výboru SZĽH v Bratislave. Podobne ako v uplynulej sezóne hrať bude desať tímov a jedenástym bude opäť reprezentačná dvadsiatka, ktorá medzi elitou odohrá 20 zápasov. Stretne sa s každým účastníkom raz doma (na štadióne bratislavského ZŠ v Ružinove) a raz vonku. Herný systém sa nemení, čiže základná časť bude mať 54 kôl, posledné kolo sa odohrá 4. marca 2014. Prvých osem mužstiev postúpi do play-off a štyri dvojice odohrajú od 8. marca 2014 štvrťfinálové zápasy na štyri víťazstvá. Pre deviate mužstvo po základnej časti sa sezóna skončí a posledný, desiaty tím, bude hrať baráž s víťazom prvej hokejovej ligy.

Základná časť extraligy sa začne úvodným kolom v nedeľu 15. septembra 2013 a nového majstra Slovenska by mala hokejová verejnosť spoznať po prípadnom siedmom finálovom zápase, ktorý je naplánovaný na 21. apríla 2014.

V 1. kole sa 15. septembra 2013 stretnú: Trenčín - Žilina, Piešťany - Banská Bystrica, Skalica - Martin, Zvolen - Nitra a Poprad - Košice. Hokejisti HC Košice teda začínajú na ľade súpera. Keďže aj v druhom kole hrajú vonku v Žiline, domácu premiéru absolvujú v Steel aréne až v treťom kole proti Nitre. Hokejovým fanúšikom nášho tímu prinášame vyžrebovanie, s ktorými súpermi sa Košičania v ďalších ôsmich kolách prvej šestiny základnej časti stretnú: 2. kolo - utorok 17. 9. 2013 Žilina - HC Košice, 3. kolo - piatok 20. 9. 2013 HC Košice - Nitra, 4. kolo - nedeľa 22. 9. 2013 Martin - HC Košice, 5. kolo - piatok 27. 9. 2013 HC Košice - Banská Bystrica, 6. kolo - nedeľa 29. 9. 2013 Trenčín - HC Košice, 7. kolo - utorok 1. 10. 2013 HC Košice - Piešťany, 8. kolo - piatok 4. 10. 2013 Skalica - HC Košice, 9. kolo - nedeľa 6. 10. 2013 HC Košice - Zvolen.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...