Vyhľadávanie:

Festival národnostných menšín v Humennom

Festival národnostných menšín v Humennom

Prezentovať zvyky a tradície národnostných menšín bolo cieľom 3. festivalu národnostných menšín, ktorý sa cez víkend uskutočnil v Humennom. V meste bolo otvorených viacero zaujímavých výstav ako napríklad Dejiny Rómov v SR, Hľadanie stratených domovov a ďalších. Galaprogram podujatia sa uskutočnil v piatok 9. júna 2006. Pod názvom Naše spoločné korene sa verejnosti predstavili súbory prezentujúce zvyklosti a tradície Goralov, Rómov, Mantákov, Čechov, Ukrajincov, Karpatských Nemcov, Chorvátov, Rusínov…

Minulý piatok bol zároveň aj Svetovým dňom utečencov a v Humennom bol v tento deň otvorený prvý záchytný utečenecký tábor na východe Slovenska. Večerný program v amfiteátri sa preto začal hudobným blokom nazvaným Umelci utečencom, v ktorom vystúpili Sahraa Karimi, Ibrahim Maiga a Kmeťo Band. Vo večernom programe vystúpil okrem iných aj folklórny súbor Železiar a jednoznačným "ťahákom" bola česká speváčka Iveta Bartošová. Naša spoločnosť bola hlavným reklamným partnerom tohto podujatia.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...