Vyhľadávanie:

"Fontány" pri Koksovni príjemne osviežujú

"Fontány" pri Koksovni príjemne osviežujú

Malé osvieženie v týchto horúcich a suchých dňoch si môžete dopriať, ak vás náhodou pracovné povinnosti zavedú ku Koksovni. Na ceste K2, v blízkosti administratívnej budovy divízneho závodu, priamo oproti zastávke autobusov, natrafíte na niekoľko dýz pripomínajúcich fontánu. Voda z nich prúdi v poloblúku na cestu až k zastávke. Malý kúsok oázy.

"Nie, nie je to žiadna fontána," usmeje sa majster koksárenskej batérie 1 Jozef Hadzima, keď sa ho pýtame na objekt. "Ide o veľmi účelné a praktické zariadenie, ktoré slúži na zvlhčovanie cesty, ktorá je v blízkosti autobusovej zastávky. Kropíme ju úžitkovou vodou, a to vždy pred príchodom zamestnancov na zmenu i pred ich odchodom domov, aby nemuseli čakať v prachu, ktorý víria prechádzajúce vozidlá. Počas mimoriadnych horúčav sme cestu kropili aj v priebehu dňa."

Ďalšie takéto kropiace zariadenie majú koksári ešte v bezprostrednej blízkosti batérie č. 1, jedno umiestnili aj do požiarneho rybníčka, kde okysličuje vodu rybám, ktoré v ňom žijú. Zvlhčovače si zriadili koksári sami pred približne šiestimi rokmi.

Ďalšie články

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...