KONTAKT  |    _eng _sk

"Fontány" pri Koksovni príjemne osviežujú
           Pridané: 07.08.2006
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 31/2006

Malé osvieženie v týchto horúcich a suchých dňoch si môžete dopriať, ak vás náhodou pracovné povinnosti zavedú ku Koksovni. Na ceste K2, v blízkosti administratívnej budovy divízneho závodu, priamo oproti zastávke autobusov, natrafíte na niekoľko dýz pripomínajúcich fontánu. Voda z nich prúdi v poloblúku na cestu až k zastávke. Malý kúsok oázy.

"Nie, nie je to žiadna fontána," usmeje sa majster koksárenskej batérie 1 Jozef Hadzima, keď sa ho pýtame na objekt. "Ide o veľmi účelné a praktické zariadenie, ktoré slúži na zvlhčovanie cesty, ktorá je v blízkosti autobusovej zastávky. Kropíme ju úžitkovou vodou, a to vždy pred príchodom zamestnancov na zmenu i pred ich odchodom domov, aby nemuseli čakať v prachu, ktorý víria prechádzajúce vozidlá. Počas mimoriadnych horúčav sme cestu kropili aj v priebehu dňa."

Ďalšie takéto kropiace zariadenie majú koksári ešte v bezprostrednej blízkosti batérie č. 1, jedno umiestnili aj do požiarneho rybníčka, kde okysličuje vodu rybám, ktoré v ňom žijú. Zvlhčovače si zriadili koksári sami pred približne šiestimi rokmi.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...