Generálka hádzanárov

Takmer dva mesiace trvala prestávka v najvyššej spoločnej česko-slovenskej súťaži hádzanárov, ktorej 19. kolo bude na programe 7. februára, kedy 1. MHK Košice budú doma hostiť nováčika z Kostelca. Prestávku využili reprezentanti Slovenska na kvalifikáciu. V 3. skupine I. fázy európskej kvalifikácie na MS 2005 si počínali znamenite a ako víťaz postúpili do II. fázy kvalifikácie.

Prestávku však intenzívne využili aj naši hádzanári z 1. MHK, ktorí sú po 18. kole v tabuľke HIL na 5. mieste. V uplynulom týždni odohrali zverenci trénerov Gregora a Schmiedta dva priateľské medzinárodné zápasy s maďarským celkom Nyíregyháza. Doma vyhrali 34:28, v Maďarsku prehrali 16:27. Na záver tohto týždňa chystajú naši hráči generálku na interligu, a to v 2. ročníku medzinárodného turnaja za účasti FKC Békési z Maďarska, Tatrana Prešov, HK-47 Trnava a 1. MHK Košice.