Vyhľadávanie:

Grantový program SPOLOČNE PRE REGIÓN 2022 už prijíma žiadosti

Grantový program SPOLOČNE PRE REGIÓN 2022 už prijíma žiadosti

Spoločnosť U. S. Steel Košice v spolupráci s Karpatskou nadáciou dnes zverejnila výzvu na predkladanie žiadostí v 15. ročníku grantového programu Spoločne pre región 2022. Ten je špecifický v tom, že o grant sa môžu uchádzať mimovládne neziskové organizácie a miestne samosprávy z košického a prešovského kraja, v ktorých aktívne pracujú alebo dobrovoľnícky pôsobia zamestnanci U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločností. Na podporu lokálnych projektov môžu získať až 3 000 EUR, ak je ich cieľom zvýšiť bezpečnosť vo všetkých oblastiach života, rozvíjať voľnočasové aktivity pre deti a mládež, či realizovať environmentálne aktivity a vzdelávanie.

„Spoločnosti U. S. Steel Košice vždy záležalo na regióne, v ktorom podniká a v ktorom žijú jej zamestnanci. Práve tí dokážu vytvoriť pre región ďalšiu pridanú hodnotu svojou angažovanosťou, prácou v rôznych neziskových organizáciách i svojou dobrovoľníckou činnosťou. Aj s malým finančným príspevkom dokáže spojená ľudská energia priniesť pre náš región viditeľné zmeny,“ hovorí prezident U. S. Steel Košice James Bruno.

Celkovo sa v programe na podporu komunitných projektov prerozdelí 30 000 EUR. Výzva s kritériami programu, formulár žiadosti a všetky povinné prílohy sú dostupné na webe

U. S. Steel Košice: https://www.usske.sk/sk/komunita/spolocne-pre-region

Žiadosti o podporu je možné zasielať do 10. marca 2022.

V programe Spoločne pre región bolo od jeho vzniku podporených už 119 komunitných projektov celkovou sumou prevyšujúcou 294 400 EUR. V minulom roku s podporou grantu mohlo OZ Save Nature by Civas lepšie bojovať s nelegálnymi skládkami, zvýšila sa bezpečnosť na Turnianskom hrade, v obci Hýľov vznikla oddychová komunitná zóna pre obyvateľov, cyklistov i turistov, na Detskej historickej železnici pribudol nový trenažér a boli realizované aj ďalšie projekty pre deti v Medzilaborciach a Abránovciach. O podporených projektoch pravidelne píšeme v Oceli východu i na webe USSK.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...