Vyhľadávanie:

Gymnazisti súťažili v InfoUSA centre

Gymnazisti súťažili v InfoUSA centre

V minulých dňoch navštívili InfoUSA centrum pri Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach dve skupiny študentov z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského. Cieľom tejto návštevy bolo oboznámiť gymnazistov s knižničným fondom a činnosťou centra. Hlavne však išlo o to poskytnúť im priestor na praktické precvičenie angličtiny a možnosť skúsiť si svoje zručnosti v hľadaní špecifických informácii v anglickom jazyku. Tie sú čoraz častejšie základom pre vypracovanie školských a akademických projektov.

Tento projekt vznikol z podnetu americkej lektorky Nancy Welshovej, ktorá je manželkou jedného z amerických manažérov pôsobiacich v U. S. Steel Košice. InfoUSA centrum pripravilo na obe vyučovacie hodiny program venovaný histórii občianskych práv v USA. Na úvod si študenti pozreli dokument o postavení repliky lode Amistad a jej plánovanej misii. V druhej časti podujatia sa mladí gymnazisti, rozdelení do skupín, pokúsili za pomoci kníh, CD-ROM, zvukových záznamov a internetu, čo najrýchlejšie nájsť odpovede na vopred pripravené náročné otázky. Pre najúspešnejších z nich boli pripravené zaujímavé ceny.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...