KONTAKT  |    _eng _sk

HC Košice odohrá zápas proti Prešovu v Crow aréne
           Pridané: 21.09.2022
Autor: HC Košice
Kategória: Komunita

Vážení partneri, držitelia permanentiek, vážení fanúšikovia,

ako sme vás už informovali, ceny elektrickej energie a následne nájmu v Steel aréne dostali HC Košice do komplikovanej situácie.

HC Košice bol pred sezónou pripravený a dohodol sa, že zaplatí Steel aréne v porovnaní s predošlou sezónou o 200 000 eur viac. Dohodnutá celková suma za prenájom ľadu a ďalších služieb sa dostala na úroveň 650 000 eur (85% z toho tvorí prenájom ľadu pre mládežnícke tímy). Ostatné kluby extraligy (s výnimkou Slovana Bratislava) za prenájom ľadu platia buď žiadne alebo neporovnateľne nižšie čiastky vďaka dotácií mesta. HC Košice však vzhľadom na rastúce ceny energií akceptoval toto viac ako 40% navýšenie nákladov.

Bohužiaľ, ani toto navýšenie nepostačuje vykryť náklady spojené s enormným nárastom cien za elektrickú energiu v posledných týždňoch. Napriek tomu všetci veríme, že vláda Slovenskej republiky v najbližších dňoch schváli opatrenia stropujúce výšku elektrickej energie a my sa do Steel arény vrátime za priaznivejších podmienok.

Klub sa snažil preložiť domáce zápasy na iný termín, alebo si vymeniť ich miesto konania. HC Slovan Bratislava našej prosbe vyhovel, za čo mu ďakujeme. HC 21 Prešov odmietol výmenu miesta konania, a tak sa tento zápas odohrá v Crow aréne v nedeľu 25.9.2022 o 16:00 hod.

Vzhľadom na možnosti vývoja situácie klub prichádza s nasledujúcim dočasným riešením:

 • Permanentkárom, ktorí nemajú záujem o účasť na zápase v Crow aréne, vrátime na konci sezóny za každý zápas neodohraný v Steel aréne 7 eur (pôbodná cena pre permanentkára za zápas).
 • Permanentkári môžu využívať všetky benefity prislúchajúce k ich permanentke. Tie budeme distribuovať v priebehu budúceho týždňa.
 • Permanentkári si môžu zabezpečiť pre tento zápas bezplatnú miestenku v Crow aréne využitím PINu. Tie budú distribuované všetkým permanentkárom prostredníctvom e-mailu. K dispozícii bude aj pokladňa. Rezerváciu miesteniek spustíme pre permanentkárov vo štvrtok, v sobotu budú zvyšné voľné vstupenky pustené do voľného predaja.
 • Pre permanentkárov chystáme v Crow aréne menšie občerstvenie na zahriatie.
 • Po návrate do Steel arény platia všetky dohodnuté ceny i rezervácia miesta.

Toto riešenie umožní vstup permanentkárov na zápasy, kde pre nich pripravíme extra služby navyše. Zároveň kompenzuje permanentkárov, ktorí nemajú o zápasy v Crow aréne záujem, no začnú na hokej chodiť ihneď po návrate do Steel arény. Všetci permanentkári môžu začať využívať prislúchajúce benefity ihneď po prevzatí permanentky.

HC Košice: “Vzniknutá situácia nás mrzí, keďže sme sa na sezónu veľmi tešili a urobili všetko preto, aby sa začala bezproblémovo. Za niekoľko dní sme museli všetky naše plány vrátane Face-off Day zmeniť a prekopať.

Po 2 COVID-ových sezónach sme tak nútení opäť nie vlastnou vinou riešiť nebývalé problémy. Tie, okrem Steel arény, postihli tisíce ďalších subjektov na celom Slovensku.

Pre permanentkárov sme sa snažili nájsť pre všetkých prijateľné dočasné riešenie na nevyhnutný počet zápasov v Crow aréne.

Obmedzená kapacita Crow arény si vyžiada aj zmeny v cenách vstupného a flexibilnú cenotvorbu. Cena permanentky by sa v Crow aréne za bežných podmienok mala hýbať na úrovni 600 eur. Z tohto dôvodu v ďalších zápasoch poprosíme permanentkárov, ktorí si budú chcieť pozrieť zápas v Crow aréne o menší doplatok (zápas proti Prešovu bez doplatku). Ak bude táto podmienka pre nich neakceptovateľná, za každý zápas odohraný mimo Steel arény im na konci sezóny vrátime 7 eur.

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí prídu chlapcov podporiť do Crow arény, kde HC Košice prežil veľa nádherných sezón. Urobíme všetko preto, aby ste sa cítili dobre.”

Rekapitulácia dôležitých faktov a informácií:

 • HC Košice bol pred sezónou dohodnutý so Steel arénou na cene nájmu.
 • HC Košice akceptoval 40%-ný nárast ceny za prenájom ľadu v celkovej výške 650 000 eur na sezónu (85% nákladov na prenájom ľadu využívajú mládežnícke tímy HC Košice).
 • HC Košice nedokáže ekonomicky vykryť ďalšie a najmä tak enormné navýšenie ceny prenájmu.
 • HC Košice verí, že sa vláde v krátkom čase podarí zastropovať ceny energií a hokej sa tak bude môcť vrátiť do Steel arény za pre klub priaznivejších podmienok.
 • Kapacita Crow arény si vyžiada zmeny v cenotvorbe vstupného.
 • Za zápasy (s výnimkou zápasu proti Prešovu 25. 9.) poprosíme o doplatok aj permanentkárov. Tým, ktorí na zápas neprídu vrátime za každý zápas odohraný mimo Steel arény na konci sezóny 7 eur.
 • Permanentkárom rozdáme permanentky, ktoré budú môcť využívať pri čerpaní benefitov v priebehu budúceho týždňa. Po návrate do Steel arény ich budú používať za pôvodných podmienok.
Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...