KONTAKT  |    _eng _sk

Hip-hop tancuje, odkedy dýcha
           Pridané: 31.07.2006
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 30/2006

Predstavujeme finalistov U. S. Steel Talent Night 2006

Tešte sa! Verte, že máte na čo! Pravda, ak si nenecháte ujsť finále Talent Night 2006, ktoré sa uskutoční už o necelé dva mesiace, historicky po prvýkrát v košickej Steel Aréne. Pretože jedna z finalistiek v kategórii tanec, dvadsaťročná dievčina s exotickým menom Aron Tesfaye, sa to tam chystá roztočiť. Naplno. Tak, ako jej to srdce káže... S ľahkosťou, dokonalou súhrou pohybov, prekvapivými tanečnými kreáciami. Až sa vám bude zdať, že hip-hop jej určili sudičky už pri kolíske, že ho má jednoducho v krvi. A ona sa neprieči. Práve naopak!

Kde teda hľadať začiatky jej talentu? "Tancujem hip-hop odkedy dýcham," smeje sa šťastná Aron, v ktorej ešte doznieva súhlasný verdikt poroty s jej postupom. "Tentoraz mi to vyšlo. Pokúšala som šťastie aj vlani, na kastingu som však nebola úspešná a nepostúpila som. Tento rok sa mi to podarilo a som strašne, strašne rada!!! Veľmi si to vážim!"

Tak či onak, musí byť hrdá sama na seba. Len akoby mimochodom naznačí, čomu sa ani veriť nechce. Že je, čo sa týka tanca, samouk, nikto ju nenaučil a neučil tancovať. To hudba v nej kriesi prirodzenú túžbu po pohybe. Tanec v nej vzbudzuje radosť, s ktorou sa chce podeliť aj s ostatnými. Rozdáva ju vždy, keď sa dá. "Je to jediná vec, ktorá má dokáže upokojiť, keď som napríklad nervózna..."

Posledný rok sa venuje aj deťom v tanečnej škole Cassia Dance. Len tak, akoby mimochodom nezabudne dodať, že prvé úspechy už majú za sebou. Či už jednotlivci alebo skupiny. "Vyhrali sme už kopu pohárov...Chcem sa deťom venovať čo najviac, aby hip-hop cítili aspoň tak, ako ho cítim ja," hovorí o jednej zo svojich mét Aron, pričom sama, vraví, by sa chcela naučiť ešte veľa hip-hopových štýlov. Tomu, čo dnes vie a dokonale ovláda, už tlieskali diváci na mnohých podujatiach. Začiatkom minulého mesiaca vystupovala na koncerte Black Eyed Peas, vlani účinkovala v jednom z hudobných klipov, zúčastnila sa na najväčšom battle v Prahe, kde z dvadsiatich piatich účastníkov skončila štvrtá. Kariéru má určite pred sebou...

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá