Vyhľadávanie:

Dorastencom zlato i striebro, mužom bronz

Dorastencom zlato i striebro, mužom bronz

Hádzanári 1. MHK Košice získali v uplynulej sezóne všetky sady medailí

V hádzanárskom klube 1. MHK Košice, ktorého generálnym partnerom je U. S. Steel Košice, zavládla po uplynulej sezóne spokojnosť. Muži skončili pod vedením trénera Gabriela Schmiedta v extralige na tretej priečke a získali bronzové medaily. Keďže víťazný celok Slovenského pohára z Považskej Bystrice získal aj majstrovský titul, Košičania, ktorí boli vo finále tejto našej pohárovej súťaže, budú hrať v medzinárodnej súťaži PVP.

Okrem seniorov veľkú radosť urobili nášmu klubu, ale i Košiciam mladší i starší dorastenci 1. MHK. Mladší dorastenci si v dorasteneckej lige počínali pod vedením trénera Jána Hruščáka a vedúceho družstva Mariána Auera veľmi dobre a stali sa majstrami Slovenska. O tento skvelý úspech sa pričinili brankári Boháč, Dulina a Kováč, hráči Baláž, Barabas, Bokol, Brezovský, Dani, Guzy, P. Hruščák, Kišiday, Kollár, Laczkó, Lörinc, Müller, Richtoš, Töviš a Urban. Až desať hráčov z celku našich mladých majstrov nedávno reprezentovalo tím Slovenska do 18 rokov v kvalifikácii na majstrovstvá Európy. V domácom prostredí skončili naši reprezentanti na 2. mieste za Čechmi, ale pred Bielorusmi i Grékmi a vybojovali si postup na európsky šampionát.

Starší dorastenci po predchádzajúcich štyroch majstrovských tituloch si v uplynulej sezóne vybojovali striebro za 2. miesto v dorasteneckej lige. Rozhodla o tom prehra v odvete v Považskej Bystrici. Tento úspech nášho tímu je o to cennejší, že tréner Dušan Timko mal v kádri o rok mladších hráčov, ktorí aj v budúcej sezóne budú môcť obliekať dorastenecký dres, čo je prísľubom do budúcnosti. V zápasoch dostávali medzi staršími hráčmi príležitosť aj niektorí mladší dorastenci, ktorí zbierali na palubovke cenné skúsenosti. V striebornom kádri starších dorastencov boli brankári Paul, Dulina a Boháč, hráči Miňo, Auer, Styrančák, Hobor, Wágner, Capík, Goleňa, Furda, Pažák, Hricišin a pendlujúci hráči z mladšieho dorastu Guzy, Baláž, Urban a Hruščák. Brankár Paul i Hruščák už okúsili v záverečných zápasoch nášho bronzového seniorskeho mužstva aj atmosféru v hádzanárskej extralige mužov.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...