Vyhľadávanie:

Hokejisti zajtra na ľad

Hokejisti zajtra na ľad

Najvyššia slovenská hokejová súťaž - Slovnaft extraliga, odštartuje svoj 16. ročník v nedeľu 7. septembra s trinástimi účastníkmi, pretože v uplynulej sezóne nevypadol nikto a z I. ligy postúpil tím HC 05 Banská Bystrica. Nový ročník sa bude hrať opäť iným systémom, než predchádzajúci. Najprv sa mužstvá stretnú štvorkolovo, každý s každým, dvakrát doma a vonku. Potom bude nasledovať nadstavbová časť v dvoch skupinách. Prvá bude zložená z mužstiev umiestnených po 48. kole na prvých šiestich miestach. Druhú skupinu bude tvoriť zvyšných sedem mužstiev. Do play-off postúpi najlepšia šestica tímov po nadstavbe a dve najlepšie umiestnené mužstvá z druhej skupiny. Mužstvá, ktoré po nadstavbe v druhej skupine skončia na 9. až 12. mieste, budú hrať ešte medzi sebou systémom každý s každým dvojkolovo. Poslední dvaja spadnú do baráže o účasť v extralige pre budúci ročník. Ich súpermi budú prvé dva celky z I. hokejovej ligy.

Hokejisti HC Košice sa v úvodnom kole stretnú v nedeľu 7. septembra doma s úradujúcim majstrom Slovanom Bratislava. Lenže Košičania sa svojim fanúšikom v Steel Aréne predstavia už o dva dni skôr, v piatok 5. septembra v predohrávanom zápase 3. kola v súboji s Kežmarkom. S týmto súperom mali pôvodne hrať 12. 9., ale 12. - 14. septembra budú hrať v nemeckom Norimbergu v kvalifikácii do Ligy majstrov, proti domácemu tímu a švajčiarskemu Bernu.

Po dovolenkách začali v pondelok tohto týždňa extraligové tímy druhú fázu letnej prípravy na novú sezónu už na ľade. Hokejisti HC Košice budú v tomto smere poslední, pretože na ľad vykorčuľujú vo svojej Steel Aréne až zajtra, vo štvrtok. Počas prípravy na ľade odohrajú niekoľko prípravných priateľských stretnutí a budú štartovať na dvoch turnajoch. Prvý domáci prípravný zápas je naplánovaný na piatok, 8. augusta, kedy sa stretnú s nováčikom z Banskej Bystrice. V utorok, 12. augusta, privítame Poprad a v dňoch 14. - 17. 8. budú štartovať v Bratislave na turnaji Bifrost Cup, kde sa okrem domáceho Slovana stretnú s nemeckým Hamburgom a českými Pardubicami. Dňa 19. 8. odohrajú opäť zápas s Popradom, ale na ZŠ v Kežmarku, pretože v Poprade je zimný štadión v rekonštrukcii. Preto aj medzinárodný turnaj Cassovia Hockey Cup - Tatranský pohár sa uskutoční nie v Poprade, ale v dňoch 27.-30. 8. v Steel Aréne v Košiciach. Hokejisti HC sa okrem Popradu na turnaji stretnú s francúzskym Rouenom a s víťazom dvoch posledných ročníkov Tatranského pohára s českými Vítkovicami.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...