Vyhľadávanie:

Honorárny konzul Ross P. Marine v U. S. Steel Košice

Honorárny konzul Ross P. Marine v U. S. Steel Košice

V pondelok, 18. septembra 2006, navštívil košickú oceliareň a Centrum ekonomického rozvoja U. S. Steel Košice honorárny konzul Slovenskej republiky v USA, štátov Iowa, Kansas, Nebraska a Missouri, Ross P. Marine. S viceprezidentom pre financovanie Jamesom F. Connorom a výkonným riaditeľom EDC a generálnym manažérom pre regionálny rozvoj Jurajom Augustínom diskutoval o podnikateľských skúsenostiach U. S. Steel v Košiciach i o možnostiach investovania na východe Slovenska. Súčasťou návštevy bola aj prehliadka vybraných divíznych závodov a prevádzok podniku.

"Naše prvé spoločné kontakty siahajú ešte do obdobia spred roka a súvisia so snahou pána konzula o nadviazanie intenzívnejších komerčných vzťahov medzi štátmi v USA, ktoré zastupuje a Slovenskom," informoval nás Juraj Augustín.

"Vlani v septembri sme možnosti investovania na východnom Slovensku prezentovali, aj za účasti prezidenta U. S. Steel Košice Davida H. Lohra na slovenskej ambasáde vo Washingtone. Pozvanie na ňu prijali všetci honorárni konzuli SR z rôznych štátov USA. Výsledkom bolo okrem iného aj to, že misia podnikateľov zo štátu Kansas, ktorú chystala tamojšia obchodná komora pôvodne do Českej republiky a Poľska, napokon zamierila namiesto našich severných susedov k nám, na Slovensko. A to vďaka iniciatíve, vynikajúcej práci a lobingu Rossa P. Marine. Minulý týždeň sme dostali príležitosť predstaviť na pôde americkej ambasády v Bratislave pred skupinou potencionálnych investorov zo štátu Kansas možnosti, ktoré ponúka náš región. Verím, že sa čoskoro dočkáme odozvy."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...