KONTAKT  |    _eng _sk

Hráči HC Košice na návšteve v železiarňach
           Pridané: 22.02.2018
Autor: -ker-
Kategória: 03/2018

Hokejisti prišli povzbudiť svojich fanúšikov

Hráči a členovia realizačného tímu HC Košice na čele s prezidentom klubu Júliusom Langom, výkonným riaditeľom Rastislavom Rusičom a športovým manažérom Pavlom Zůbekom prijali v stredu 21. februára 2018 pozvanie na návštevu spoločnosti U. S. Steel Košice. Stretli sa s prezidentom firmy Scottom Buckisom, viceprezidentmi Miroslavom Kiraľvargom a Richardom Shankom a pozreli si niektoré výrobné prevádzky firmy vrátane oceliarne, teplej valcovne a výroby radiátorov. „Som veľmi rád, že ste prijali naše pozvanie, pretože dnes budete mať možnosť vidieť, že tak ako vy tvrdo pracujete na svojich výsledkoch, rovnako i naši ľudia každý deň tvrdo pracujú na tom, aby sme boli úspešnou spoločnosťou,“ povedal prezident U. S. Steel Košice počas privítania. Zároveň vyjadril uznanie hokejistom za to, čo robia pre mesto a miestnu komunitu a zaželal im príjemný pobyt v prevádzkach podniku, ktorý je sponzorom hokejového tímu HC Košice i mnohých ďalších športových aktivít v Košiciach. Vyjadril tiež nádej, že počas prehliadky budú mať hráči možnosť stretnúť sa aj so zamestnancami, ktorí sú ich fanúšikmi a podporujú klub HC Košice.

„Chodím pravidelne takmer na všetky vaše domáce zápasy, preto som aj v mene tunajších ľudí rád, že ste sa teraz pre zmenu vy prišli pozrieť na nás,“ povedal neskôr hokejistom pred prevádzkou narážacie pece Štefan Novák, riaditeľ divízneho závodu Teplá valcovňa. Pre väčšinu členov hokejového klubu to bola vôbec prvá návšteva v železiarňach. Niektorí, ako napríklad Peter Bartoš, tu však boli už viackrát. Patrí totiž k tým, ktorí sa pravidelne zapájajú do propagačných akcií firmy U. S. Steel Košice a tímu HC Košice v rámci Family Safety Day, kedy vedenie spoločnosti každoročne začiatkom júna umožňuje rodinným príslušníkom, najmä deťom zamestnancov, nahliadnuť do priestorov, kde pracujú ich rodičia.

„Veľmi sa mi to páčilo. Niečo podobné som zažil naposledy ešte ako malý chlapec, keď sme hrali hokejový turnaj v Pittsburghu a boli sme sa pozrieť na jeden zo závodov firmy U. S. Steel. No niečo také veľké ako je toto som ešte v živote nevidel. Pre mňa to bol naozaj skvelý deň,“ povedal nám obranca Blake Kessel, ktorý pochádza zo Spojených štátov, a ktorý sa so Scottom Buckisom počas prehliadky závodu pustil do družnej debaty. Ako nám prezradil, preberali spolu aj štvrťfinálovú prehru americkej mužskej reprezentácie na olympijských hrách, ktorí po samostatných nájazdoch podľahli českému výberu, ale tiež ženský hokejový turnaj. Jeho sestra Amanda s číslom 28 na drese totiž v kórejskom Pjongčangu nastúpi s americkou ženskou reprezentáciou v súboji o zlaté olympijské medaily proti výberu Kanady. Hokej hrá navyše aj Blakeov starší brat Phill Kessel. Dokonca patrí k jedným z kľúčových hráčov tímu Pittsburgh Penguins, s ktorým získal vlani druhý raz v rade Stanley Cup za víťazstvo v NHL.

Veľmi pozitívne hodnotili návštevu aj ďalší hráči. „Myslím si, že to bola super akcia. Ja i celý tím sme radi, že sme sem mohli prísť. Mnohí ľudia z firmy chodia na naše zápasy a sme radi, že ich môžeme potešiť nielen peknou hrou ale aj takto, že sme ich prišli navštíviť. Myslím si, že boli radi, keď nás tu videli,“ povedal útočník Dávid Šoltés. Vo firme sa páčilo aj obrancovi Christianovi Michalčinovi. „Som milo prekvapený, všetko mi to pripadalo veľmi veľké. Páčilo sa mi tu,“ uviedol mladý odchovanec košického hokeja.

Spokojnosť po akcii vyjadril aj Július Lang, generálny manažér predaja pre priemysel USSK a prezident hokejového klubu HC Košice. „Úspešné firmy ako je U. S. Steel sa spájajú s úspešnými klubmi ako je HC Košice. Mám z tohto stretnutia veľmi dobrý pocit. Chceli sme chlapcom priblížiť, čo robí sponzor a trochu sa aj pochváliť. Mnoho ľudí totiž ani poriadne nevie, kde všade sa naša oceľ používa, že keď si kúpite niektorú z prémiových značiek áut, práčku, umývačku riadu, či radiátory, tak vo všetkých týchto výrobkoch nájdete aj oceľ vyrobenú v Košiciach,“ povedal Július Lang.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...