KONTAKT  |    _eng _sk

V knižnici o hradných kuchyniach a šľachtickom stravovaní
           Pridané: 14.03.2018
Autor: -t-
Kategória: 03/2018

Hradné kuchyne a šľachtické stravovanie, ale aj ďalšie zaujímavé témy budú rezonovať počas besedy vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (VKJB). Pozvanie na marcový literárny večer vo štvrtok 15. marca 2018 o 17:00, ktorý sa bude konať v centrálnej požičovni knižnice na Hviezdoslavovej ul. 5, prijali autorky a historičky Tünde Lengyelová a Diana Duchoňová. Hudobným hosťom večera bude skupina Ingrici.

Tünde Lengyelová a Diana Duchoňová pracujú na oddelení novovekých dejín Historického ústavu Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Ich knihy o histórii si našli priaznivcov nielen medzi odborníkmi, ale aj laickou čitateľskou verejnosťou. V nemalej miere k tomu prispela atraktívnosť tém, ktorým sa vo svojich publikáciách venujú. Veľmi zaujímavú oblasť našich dejín spracovali aj vo svojej spoločne vydanej knihe Hradné kuchyne a šľachtické stravovanie v rannom novoveku: radosti slávností, strasti každodennosti.

Tünde Lengyelová sa zaoberá obdobím raného novoveku, predovšetkým problematikou spoločenského vývoja v 16. – 17. storočí, dejinami každodennosti, životného štýlu a rodinného života. Množstvo štúdií venovala otázkam o postavení žien. Diana Duchoňová sa zameriava na problematiku výskumu aristokratických rodov, dejín každodennosti a historickej kriminológie.

Besedy 1+1 pripravuje knižnica v netradičnej réžii, keď si spisovateľ prizve hosťa, s ktorým je umelecky a ľudsky spriaznený. Návštevníci oceňujú príjemnú atmosféru a pridanú hodnotu v podobe dvoch zaujímavých hostí pôsobiacich v oblasti umenia.

Empty

ODPORÚČAME

21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv
16.06.2022
Obnovená časť historického rybníka aj chodník v Lužnom lese

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...