KONTAKT  |    _eng _sk

V knižnici o hradných kuchyniach a šľachtickom stravovaní
           Pridané: 14.03.2018
Autor: -t-
Kategória: 03/2018

Hradné kuchyne a šľachtické stravovanie, ale aj ďalšie zaujímavé témy budú rezonovať počas besedy vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (VKJB). Pozvanie na marcový literárny večer vo štvrtok 15. marca 2018 o 17:00, ktorý sa bude konať v centrálnej požičovni knižnice na Hviezdoslavovej ul. 5, prijali autorky a historičky Tünde Lengyelová a Diana Duchoňová. Hudobným hosťom večera bude skupina Ingrici.

Tünde Lengyelová a Diana Duchoňová pracujú na oddelení novovekých dejín Historického ústavu Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Ich knihy o histórii si našli priaznivcov nielen medzi odborníkmi, ale aj laickou čitateľskou verejnosťou. V nemalej miere k tomu prispela atraktívnosť tém, ktorým sa vo svojich publikáciách venujú. Veľmi zaujímavú oblasť našich dejín spracovali aj vo svojej spoločne vydanej knihe Hradné kuchyne a šľachtické stravovanie v rannom novoveku: radosti slávností, strasti každodennosti.

Tünde Lengyelová sa zaoberá obdobím raného novoveku, predovšetkým problematikou spoločenského vývoja v 16. – 17. storočí, dejinami každodennosti, životného štýlu a rodinného života. Množstvo štúdií venovala otázkam o postavení žien. Diana Duchoňová sa zameriava na problematiku výskumu aristokratických rodov, dejín každodennosti a historickej kriminológie.

Besedy 1+1 pripravuje knižnica v netradičnej réžii, keď si spisovateľ prizve hosťa, s ktorým je umelecky a ľudsky spriaznený. Návštevníci oceňujú príjemnú atmosféru a pridanú hodnotu v podobe dvoch zaujímavých hostí pôsobiacich v oblasti umenia.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...